i77 onthoudt de afdeeling zich van candidaatstelling in de bestuurs- vacature. De afdeelingen s-Gravenhage en Assen werden eerst in Juli 1915 opgericht. Worde dit verslag besloten met een woord van lof voor de wijze waarop de afdeelingen haren taak hebben opgevat en met een woord van dank voor de aangename samenwerking van de zijde der afdeelingen ondervonden. Namens het Bestuur, Alkmaar, 24 Juli 1915. C. H. B. DE Korver. BOEKAANKONDIGING. Nu een paar jaar geleden werden wij in de gelegenheid gesteld kennis te nemen van een door den heer G. F. Wiemans sa mengesteld schriftuur, dat echter niet bestemd was zeer tot onze spijt om te worden uitgegeven. Echter schijnt de schrijver van gedachten te zijn veranderd, althans bedoeld geschrift hebben we nu in boekvorm voor ons liggen. «Overzicht van het Kadaster wezen, samengesteld uit verschillende bronnen door G. F. Wiemans, Ingenieur van het Kadaster te Soerabaja, anno 1906», lezen we op het titelblad van het boekske van 110 bladzijden druks en enkele bijlagen. Een titel, die veel belooft en inderdaad, het is den schrijver vrijwel gelukt in een beknopt bestek een vrij goed overzicht te geven van het Kadaster wezen, dat aan duidelijkheid van taal en stijl bijna niets te wen- schen overlaat. Wel hadden onzes erachtens enkele onderwerpen, zooals n°s 2 t/m 10, 12 en 14, wat uitgebreider behandeld kun nen worden, terwijl ook aan de indeeling van de stof wat meer zorg besteed had moeten zijn, echter doen deze tekort komingen geen afbreuk aan het geheel. In het kort, een zeer lezenswaardig boek, getuigend van een uitgebreide kennis betreffende het Ka dasterwezen en dat we gaarne in het bezit zouden wenschen van ieder pas beginnend ambtgenoot, terwijl ook de oudere Land meters het ongetwijfeld met genoegen zullen lezen. Ter voorloopige kennismaking geven we hierbij een inhouds opgave. Secretaris.

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1915 | | pagina 181