De Voorzitter, de Heer A. N. Hamelberg opent de verga dering te 10.45 met de volgende woorden: M. H. Misschien hebt U reeds bij U zeiven de opmerking gemaakt dat de agenda van deze vergadering niet veel bevat en dat de vrees door sommige leden geuit dat de Vereeniging geheel op zal gaan in de persoonlijke belangen der ambtenaren, thans reeds bewaarheid wordt. Wijt het evenwel niet aan het Bestuur. Wij hebben getracht aan het eind dezer vergadering een actueel onderwerp op de agenda te plaatsen, maar door verschillende omstandigheden hebben alle uitgenoodigde sprekers bedankt. Het is U bekend dat verschillende wetsontwerpen aan den Raad van State zijn verzonden en met groote belangstelling zien wij de publicatie van het ontwerp Grondbelasting tegemoet, dat misschien in den kadastralen dienst ingrijpende wijzigingen zal brengen. Het 2e deel van het Rapport der Staatscommissie voor de Herziening der Wetgeving op de Registratie enz. zal naar men ons heeft medegedeeld reeds dit jaar in druk verschijnen en ik vestig uwe aandacht in het bizonder op die gedeelten van het ontwerp die ons dienstvak betreffen. Een droevig verlies heeft onze Vereeniging onlangs geleden door het overlijden van den Heer C. W. Gombault. Jarenlang was de Heer Gombault een der meest bekende leden onzer Vereeniging; van 1900—1903 was hij Voorzitter en hij is steeds geweest een warm verdediger van het kadaster met bewijskracht». Uit den aard der zaak heeft het Bestuur dit jaar weinig kunnen doen in het belang van ons dienstvak, daar de aandacht der Regeering zoozeer in beslag werd genomen door andere belangen. Als vervolg op het jaarverslag kan worden meegedeeld dat het Bestuur nog geen audiëntie heeft verkregen ter verdediging van ons request van 9JUÜ1915. Wij verwachten thans evenwel spoedig daartoe gelegenheid te hebben, terwijl de Vereeniging van Hoofd ambtenaren van het Kadaster beloofd heeft, dit request zooveel mogelijk te steunen. Met een hartelijk welkom tot U allen open ik deze vergadering. De Secretaris deelt mede dat bij hem is ingekomen een schrij ven van den Heer Mr. C. F. J. Gombault met dankbetuiging aan 111

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1915 | | pagina 218