de Landmeters van het Kadaster in Nederland voor de bloemen hulde, den diep betreurden overledene den Heer C. W. Gombault gebracht. Punt a. Voor de notulen der vorige vergadering verwijst de voorzitter naar afl. 6 jaargang 1914 van het Tijdschrift. De Heer van Wiechen merkt op dat bij het afdrukken van de agenda vóór het verslag is weggelaten de toelichting bij de door den Heer Stak man en hem ingediende motie. Hij vraagt of daarvoor een bepaalde reden bestaan heeft. De Secretaris verklaart dat de toelichting bij de motie van Wiechen-Stakman is weggelaten omdat overeengekomen was dat in het Tijdschrift niets meer over de kwestie zou worden opgenomen dan de verklaring Van den redacteur, den Heer Poleê, waarbij deze de aangevallen zinsnede terugnam. De Heer Poleê deelde den secretaris indertijd mede dat opname van de «toelichting» van de Heeren van Wiechen en Stak man vermoedelijk tengevolge zou hebben dat de redacteur eene «toe lichting» bij zijne «verklaring» zou schrijven. Daarmede zou in strijd met het vergaderingsbesluit van verleden jaar, het debat over deze zaak in het Tijdschrift geopend zijn. De Heer van Wiechen acht de handelwijze van den secretaris in strijd met goede journalistieke zeden. De Heer Krijgsman merkt op dat weglating van de toelichting in overeenstemming is met het vergaderingsbesluit. Indien de Heer van Wiechen opname alsnog verlangt dan zou een daartoe strekkend voorstel moeten worden ingediend. Bij aanneming van dat voorstel zou het verleden jaar genomen besluit worden teniet gedaan. De Heer van Riessen deelt mede dat het de laatste jaren steeds gewoonte was om aan het vergaderingsverslag te doen voorafgaan de te behandelen punten. Dat vergemakkelijkt het lezen van het verslag. Maar toelichtingen op de agenda punten werden daarbij steeds weggelaten. De secretaris heeft dus den gebruikelijken weg gevolgd. De Heer van Wiechen blijft erbij dat het geen journalistiek gebruik is om eene ingediende motie te publiceeren en de bij die motie behoorende toelichting weg te laten. Hij wil geen 213

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1915 | | pagina 219