van Hooger onderwijs». Onze vereeniging heeft de opleidings kwestie herhaaldelijk en uitvoerig behandeld en zich duidelijk uitgesproken voor universitaire opleiding». Aan deze uitspraak achtte het bestuur zich gebonden, Moest het nu deze algemeene uitdrukking gaan vervangen door »opleiding aan eene inrichting van Hooger onderwijs»? Alle gymnasia zijn wèl, maar Wageningen is niet eene inrichting van Hooger onderwijs. De Heer Krijgsman herinnert den Heer Iwema aan de in de memorie voorkomende zinsnede: »De verplichting tot delimitatie zal zich ook moeten uitstrekken tot de door overdracht nieuw gevormde eigendomsgrenzen, en het zal aanbeveling verdienen dezen maatregel niet te beperken tot die gemeenten waarin het kadaster is vernieuwd, maar aanstonds voor het geheele Rijk in te voeren». Aan delimitatie zonder vernieuwing is dus wel gedacht. De Heer Iwema zegt niet gedoeld te hebben op den bijhou- dingsdienst. Hij wil den bijhoudingsdienst voorloopig geheel uitschakelen, maar sprak over delimitatie zonder eigendomsover dracht en zonder hermeting. De Voorzitter geeft in overweging het debat over dit onderwerp te staken tot na de verschijning van het ontwerp-kadasterwet De Heer Zijlstra acht de strekking van de memorie wel hoofdzaak, doch ook de vorm is niet onverschillig. Hij blijft de uitdrukking sub 3 beleedigend voor andere takken van dienst achten. De Voorzitter verzekert dat het geenszins de bedoeling is ge weest anderen te kwetsen. Het jaarverslag wordt hierop goedgekeurd. Punt c. De Heer Verhoeven wil, waar één der redacteuren sedert meer dan een jaar geheel buiten functie is, volstaan met de be noeming van één redacteur, ook op grond van finantieele over wegingen. De Voorzitter licht toe dat aan de Redactie eene toelage van f 200.wordt gegeven. De redacteuren maken zelf uit hoe ze dat bedrag verdeelen. Benoeming van één redacteur zou alzoo niet tot bezuiniging leiden. Aangezien op de groslijst voor redacteur alleen de namen T. A. Polêe en P. J. Hamelberg voorkomen, zijn de beide redacteuren zonder stemming herbenoemd. 2 19

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1915 | | pagina 225