De Heeren Zijlstra en Vruggink spreken zich vóór centrale leiding uit. De Heer Kreeftenberg zou de inlichting van het publiek alleen willen met het bewuste doel, den steun van het publiek te verkrijgen. Daartoe is het noodig nauwkeurig te preciseeren wat we tot het publiek zullen zeggen. Het bestaande zal daarbij moeten worden afgebroken, het nieuwe gepropageerd. Doch men beginne met propaganda voor afpaling van de grenzen. Vast- legging van de grenzen bij het kadaster is ten slotte een secundair belang. Men voede het publiek op in zorg voor de grenzen. Ook de Heer Mulder vreest dat eenstemmigheid bij de voor lichting zal ontbreken indien niet eene centrale commissie de leiding heeft. Nadat de vergadering zonder hoofdelijke stemming vraagpunt i in bevestigenden zin heeft beantwoord, dient de Heer van Riessen naar aanleiding van vraagpunt 2 het volgende voorstel in «Aan het Bestuur wordt opgedragen om in overleg met de «redactie en na raadpleging van afdeelingen en correspondenten «eene centrale commissie te benoemen die zoowel de mondelinge «als de schriftelijke actie zal organiseeren, en waarin één of meer «bestuursleden en één lid der redactie zullen zitting hebben.» Een tamelijk uitvoerige gedachtenwisseling ontspint zich over de vraag of de bedoelde commissie dadelijk handelend zal op treden of eerst met plannen zal komen. Mede met het oog op de financiën wordt beter gevonden dat de commissie eerst met voorstellen komt. Het voorstel van Riessen wordt daarna met groote meerderheid aangenomen. De Voorzitter dankt den Heer de Korver voor de inleiding. Punt g. (Rondvraag). Op eene vraag van den Heer van Riessen hoeveel buiten gewone leden deze vergadering hebben bijgewoond, antwoordt de voorzitter dat blijkens de presentielijst geen enkel buitengewoon lid aanwezig is. De Heer Verhoeven is van oordeel dat het artikel «in me- moriam A. J. van Schermbeek» in afl. 4-5 van den loopenden jaargang van het Tijdschrift wel wat groot is. Verder heeft het zijne aandacht getrokken dat het bestuur der vereeniging 232

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1915 | | pagina 238