233 niet vertegenwoordigd is geweest bij de teraardebestelling van wijlen den Heer C. W. Gombault. De Voorzitter stemt gaarne toe dat in den Heer Gombault een der groote figuren in onze vereeniging is heengegaan. Het bestuur dacht over de vraag of vertegenwoordiging gewenscht was, niet eenstemmig. Onmogelijk kan het bestuur aan het graf van ieder overleden lid tegenwoordig zijn, en het is moeielijk een grens te stellen. De Heer de Kor ver heeft tot zijne voldoening gehoord dat de voorzitter den Heer Gombault in ;zijne openingsrede herdacht heeft, in dit geval niet terugschrikkende voor de moeielijkheid om een grens te vinden. De Heer van Wiechen wijst op de wenschelijkheid dat een nieuwe catalogus van de bibliotheek der vereeniging wordt samengesteld. De Heer Polêe antwoordt dat het voornemen bestond een nieuwen volledigen catalogus in de laatste aflevering van den vorigen jaargang op te nemen. Door de omstandigheid dat de bibliotheek grootendeels ten huize van den gemobiliseerden redac teur den Heer P. J. Hamelberg is ondergebracht, kon aan dit voornemen destijds geen gevolg worden gegeven. Binnenkort is de opname van een nieuwen catalogus in het Tijdschrift te verwachten. Wat betreft het artikel «in memoriam A. J. van Schermbeek», spreker is van oordeel dat een verdienstelijk mensch als de Heer van Schermbeek, die zich bovendien steeds voor ons streven zeer interesseerde, stellig recht had op een woord van herdenking in ons Tijdschrift. Waarschijnlijk staande aan den vooravond van eene nieuwe regeling onzer opleiding waarin ook de cultuur techniek eene plaats zal innemen, achtte spreker het tijdstip gunstig om op het levenswerk van den Heer van Schermbeek de aan dacht te vestigen. Alle artikelen van sprekers hand moeten overigens in onderling verband beschouwd worden, door alle artikelen loopt één draad, zoodat vaak naar een vorig artikel verwezen wordt. En het verband met het kadaster, al is het dikwerf slechts een zijdelingsch verband komt nu hier dan daar te voorschijn. De Voorzitter vraagt den Heer Verhoeven thans of deze zijne benoeming tot voorzitter aanneemt. De Heer Verhoeven antwoordt dat zijne verkiezing tot voor-

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1915 | | pagina 239