zitter niet alleen een verrassing, maar ook een pijnlijke zaak voor hem is. Immers verleden jaar heeft hij in scherpe bewoordingen de niet herkiezing van een herkiesbaar bestuurslid afgekeurd, en hij handhaaft nog onverzwakt de toen gesproken woorden. Waar schijnlijk is in de niet-herkiezing van den aftredenden voorzitter minder eene afkeuring van diens beleid, dan wel een afkeer in 't algemeen van herkiezing te zien. Om te voorkomen dat de vereeniging in eene impasse geraakt zal hij de benoeming voor- loopig accepteeren. De Voorzitter wenscht den Heer Verhoeven geluk, de Se cretaris zegt zijn afscheidswoord aan den scheidenden voorzitter te willen uitstellen tot na het tweede gedeelte der algemeene vergadering, waarop, niets meer aan de orde zijnde, de vergade ring door den voorzitter wordt gesloten. Alkmaar, 5 October 1915. C. H. B. de Korver. Secretaris. BOEKAANKONDIGING. Nieuw Tijdschrift voor Wiskunde, 3e Jaargang, Uitgever P. Noordhof te Groningen. (Ontdekking der Logarithmen, etc.) Dit tijdschrift onder redactie van H. G. A. Ver kaart te Roer mond en P. Wijdenes te Amsterdam, met medewerking van de professoren Dr. F. Schuh te Groningen, Dr. Hk. de Vries te Amsterdam en Dr. J. de Vries te Utrecht met nog een breede schare van verdere medewerkers, waaronder ook Dr. J. Stein.S. J. met wiens waarnemingen betreffende de breedte-verandering van Leiden wij reeds vroeger kennis maakten is thans zijn 3en Jaar gang ingetreden, waarvan de ie aflevering begint met een mooi artikel van Prof. Dr. Hk. de Vries over John Napier en de eerste Logarithmentafels. Juist nog even voor het uitbreken van den afschuwelijken wereldkrijg, waardoor een groot deel van Europa in vuur en vlam werd gezet, kwamen de wiskundigen van vele landen broederlijk 234 l) Zie «Poolshoogte-verandering» in Tijdschrift voor K. en L. JaargangXXX, (1914) pag. 145.

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1915 | | pagina 240