238 Completusin 10 decimalen van Vega, de tafels van Callet, Schrön, etc. Voor verdere bizonderheden vooral ook ten opzichte der grondgetallen der tafels van Bürgi en Napier verwijzen wij hier gaarne naar de interessante verhandeling van Prof. Dr. de Vries, ook in verband met hetgeen wij in een vorig artikel hebben gezegd ten opzichte van logarithmentafels voor decimale kwadrant- verdeeling. Deze verhandeling van Prof. de Vries over Napier en de eerste logarithmentafels beslaat niet minder dan 19 bladzijden van afl. 1 van dezen jaargang van het Nieuwe Tijdschrift voor Wiskunde en de overige 45 pagina's worden dan verder ingenomen door de volgende artikelen C. A. Cikot, Steriometrie in dienst der planimetrie; E. B. J. Luitink, het gelijkzijdig tetraëder; Rekenkundige Reeksen van de tweede orde; Examen- opgaven en Vraagstukken ter oplossing. elen zullen dus allicht iets van hunne gading vinden onder dan veelzijdigen inhoud van dit tijdschrift. T. Polêe. PENSIOEN-VEREENIGING. Den 3en Augustus j. 1. werd het Petitionnement-adres tot verbe tering en wijziging der Pensioenwetten voor de Burgerlijke Ambtenaren en die hunner Weduwen en Weezen aan H. M. de Koningin aangeboden door het 3 tal afgevaardigden der Ver- eeniging en in den namiddag van denzelfden dag werd deze Commissie tevens in de gelegenheid gesteld eenige punten van het Petitionnement nader toe te lichten bij Z. E. den Minister van Financiën. Elet reusachtige adres bevat in een y tal porte feuilles 3346 lijsten waarop niet minder dan 36991 handteeke- ningen voorkomen. De Pensioenvereeniging kan met voldoening neerzien op de resultaten dezer actie en in hoopvolle stemming kan zij thans de toekomst afwachten, terwijl een woord van lof en dank dient te worden gebracht aan de leden der Commissie, die met zooveel Zie Tijdschrift voor K. en L. van den loopenden jaargang, pag. 186.

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1915 | | pagina 244