240 kan worden, bedraagt f 300,'s maands en stijgt met vier drie- jaarlijksche verhoogingen van 75,— elk tot 600,— 's maands. Aan de uitzending naar Indië voor de betrekking van adjunct landmeter is verbonden vrije overtocht in de 2e klasse (ook voor het gezin), eene tegemoetkoming in de uitrustingskosten van 600,— eene met den dag van inscheping ingaande voorloopige bezoldiging van f 100,'s maands en wanneer de uit te zenden persoon gehuwd is, uitkeering van het bedrag van eene maand bezoldiging. Voor verdere inlichtingen wendde men zich tot de afdeeling D (Personeel) van het Ministerie van Koloniën). (Geplaatst op verzoek van het DepK van Koloniën). BERICHTEN. Bij resolutie van den Minister van Financiën zijn benoemd tot leden der commissie voor het op 22 Nov. 1915 en volgende dagen te houden examen voor de betrekking van adspirant- landmeter van het kadaster, de heeren: A. Veenhuysen, oud ingenieur-verificateur van het kadaster, tevens voorzitter; H. van den Br iel, landmeter van het kadaster, tevens secretaris; Dr. H. C. Los, leeraar aan een H. B. S.; L. Looijen, hoofd der Groen van PrinstererschoolDr. J. J. Hallo, leeraar aan een H. B. S.; W. van Rossen, hoofd eener openbare school; allen te 's-Gra- venhage. Tot leden van de Commissie voor het te 's-Gravenhage te houden examen voor de betrekking van Landmeter van het kadaster zijn benoemd de heeren: P. J. Hogenhuis, ingenieur verificateur van het kadaster te Utrecht, tevens Voorzitter; H. van den Br iel, landmeter van het kadaster, werkzaam aan het De partement van Financiën, tevens Secretaris; J. A. Enuma, bewaar der van de hypotheken en het kadaster te Rotterdam-, M. de Vos, landmeter van het kadaster te Amsterdam', J. C. Burgersdijk, controleur der gronbelasting te 's-Gravenhage en C. J. Colpa, landmeter van het kadaster te 's-Gravenhage. Het examen nam een aanvang op den 24 September j. 1.

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1915 | | pagina 246