Spreker vestigde de aandacht nog speciaal op de afzonderlijke nota van het lid der commissie Boer en betreurde het dat de commissie niet wilde aan de groote schoonmaak en zuivering die met de opmaking van een grondboekstelsel als door den heer Boer voorgestaan gepaard zou gaan. Ook de halfslachtige positie waarin de notaris tengevolge invoering der denkbeelden van de meerderheid der commissie zou komen te staan, werd aan critiek onderworpen. Daarna komende tot de behandeling der door Hoofdbestuur en Redactie geformuleerde vraagpunten werd als de meening van het afd.bestuur vooropgesteld dat de antwoorden beknopt moeten zijn, zal het voor het H. B. mogelijk zijn uit de ingekomen rap porten een algemeen verslag samen te stellen. De aanwezige leden waren het hiermede eens; hieronder volgt dus puntsgewijze een zoo kort mogelijke samenvatting van de meening onzer bij eengekomen leden. A. Wet op de grensregeling. i°. Betoogd werd de wenschelijkheid om bij betwiste grenzen in kort geding kosteloos een rechterlijke uitspraak te kunnen verkrijgen. Hiertegen werd aangevoerd dat zulk een mogelijk heid niet bevorderlijk zou zijn aan de practische uitvoering der wet op de grensregeling. De kosten van geïsoleerde grensregeling zouden zoo laag mogelijk te stellen zijn teneinde ze zoo veel doenlijk te bevorderen. 2°. Zeer zeker; iedere partiëele grensregeling die tot stand komt en waarvan proces-verbaal enz. wordt opgemaakt is een klein stukje vernieuwing en verbetering. Bepleit werd krachtige ter hand neming van de vernieuwing van het kadaster met alge- meene grensregeling. B. Meetbrieven. i°. De grenzen dienen zoodanig te worden vastgelegd door lineaire- en hoekmeting aan vaste kadasterpunten dat zij steeds weer op het terrein zijn uit te zetten. De meetbrieven moeten worden ingericht als kadastraal vernieuwingsveldwerk; er dient voldoende ruim gebruik te worden gemaakt van kadastersteenen (van welken vorm en constructie dan ook); bij de plaatsing daarvan zal men zich niet steeds uitsluitend mogen beperken tot het te 126

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1917 | | pagina 126