behandelen terrein, maar met ruimen blik te werk moeten gaan. In de praktijk zal men moeten komen tot de oprichting van stapelplaatsen van verzekeringsmaterialen, gereedschap enz. 2°. Als de wil er is zal de weg ook wel te vinden zijn. Men bedenke wel dat de invoering van de wet op de grensregeling natuurlijkerwijze een ommekeer teweeg zal brengen bij ons dienst vak. Er komt personeel vrij dat nu een massa tijd besteedt aan een deel bijhoudingsdienst dat voor groote vermindering en ver eenvoudiging vatbaar is. Tegen opeenhooping van werk zou te waken zijn door het aanstellen van ambulant personeel, zooals ook bij andere takken van dienst geschiedt. Verder ware er een veel ruimer gebruik te maken van de hulp van teekenaars, ook voor eenvoudig terreinwerk voor den fiscalen bijhoudingsdienst. 3°, 4°. Men moet o. i. het hulpmiddel: meetbrief niet op de zelfde wijze willen toepassen voor het oude en het vernieuwde kadaster. Zonder art. 3 zouden aan de invoering van «meet brieven» zoo groote bezwaren zijn verbonden, dat die invoering er mogelijk door zou worden nagelaten. De meetbrief is bedoeld als hulpmiddel voor de hypothecaire boekhouding; het bezwaar van tweeërlei handelwijze bij 't oude en vernieuwde kadaster komt ons niet overwegend voor. Zie verder de toelichting op art. 3 bldz. 252. Betoogd werd de wenschelijkheid van uniformiteit van de in richting der meetbrieven. C. Hypothecaire en kadastrale boekhouding. i°. Zeer zeker, de vergadering was het geheel eens met het bestuursdenkbeeld. Reeds nu wordt een borderel bewaardmenig notaris bezigt gedrukte borderelformulieren. Dit kan ook voor acten van overdracht wel gebeuren, hetgeen zou meehelpen een eind te maken aan het door wijdloopigheid van stijl volschrijven van vele vellen zegels. Ook de meetbrieven zullen meehelpen tot beknoptheid der acten. De «overschrijving» der meetbrieven zou ook eigenaardige bezwaren meebrengen evenals tegenwoordig die van kaartjes bij de acten. 2°. Neen; zoodanige vermelding is zelfs nuttig te achten. Als bezwaar werd geopperd het ter visie leggen van staten N°. 75 met zulke aanteekeningen. 127

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1917 | | pagina 127