Wellicht zou ter visie leggen van metingstaten, eigendoms overgang betreffende, geheel kunnen vervallen na invoering van het meetbriefstelsel. 3°. Volledigheidshalve, om met den eersten oogopslag een duidelijk beeld te krijgen van den rechtstoestand der perceelen is die aanteekening aan te bevelen; men behoeft dan slechts één register te raadplegen. 4°. Behoudens het in de inleiding van den voorzitter vermeldde achtte de vergadering het niet gewenscht zich op dit uitgebreide terrein te begeven, gedachtig aan het waarschuwend woord op bldz. 71 van het Tijdschrift. D. Reorganisatie van den kadastralen dienst, i°. Op bldz. 64 van het verslag wordt voorgesteld particulier werk van niet zuiver kadastralen aard over te laten aan «geëxa mineerde en beëedigde landmeters» (examen Delft). Het publiek is hiermede niet steeds gediend; het stelt meestal ook meer ver trouwen in een «Rijks»-landmeter. Men zou voor dergelijke werkzaamheden een hooger tarief kunnen stellen. Bij het bepalen van het bedrag der vergoeding voor het ka dastrale P. W. dient ook nog in aanmerking te komen de grootte der op te meten terreinen. Verder werd aangedrongen op het tegengaan van opdrijving der te vorderen vergoeding. 2°. 't Komt ons na alles wat hierover reeds geschreven is niet noodig voor onze opinie, die sterk vóór het brengen van meting en schatting in één hand is, nog nader te motiveeren. 30. Hiertegen werden geen bezwaren ingebracht; alleen werd betoogd dat de groepen voor vernieuwing en voor bijhouding van het vernieuwde kadaster feitelijk één groep zouden kunnen vormen, vooral met het oog op tijdelijk invallen (zie B 2). 40. Blijkens de tekst van het verslag zelf een vage schatting waarover voor 't oogenblik o. i. nog niet te veel gefantaseerd moet worden. 5°. Wordt ten zeerste toegejuicht; de vergadering is 't geheel eens met de beschouwing der Staatscommissie over dit onder wérp (blz. 49). 6°. Men kan zich zeer goed vereenigen met de voorgestelde eischen, mits van de ambtenaren der registratie en de candidaat- 128

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1917 | | pagina 128