- 134 vragen. Naar het ons voorkomt houden meerdere van de ge stelde vraagpunten rechtstreeks verband met het bovenstaande, ja kunnen thans zonder meer niet worden beantwoord. (B.v. vraag B 2° D 3° en 40.) Daarom hebben wij de eer voor te stellen dat door de Vereeniging eene Commissie van 5 personen worde be noemd, (waarvan één lid uit het bestuur) met opdracht een rapport samen te stellen betreffende de reorganisatie van het kadaster. Afdeeling Roermond. A. Wet op de grensregeling. i°. Het is gewenscht in art. 2 eerste alinea achter het woord «omschreven» een punt te plaatsen en de verdere alinea te doen vervallen. Eene nieuwe alinea volgt dan luidende: «Later wordt daaraan eene kaart gehecht, waarop die grens wordt aangeduid.» Het is de bedoeling dit procesverbaal op te maken ongeveer op de wijze als de processenverbaal van grensbepaling der Ge meenten bij de eerste opname van het Kadaster zijn opgemaakt. Daarna kunnen dan partijen het terrein verlaten en de landmeter verricht rustig de verdere werkzaamheden, die soms langen tijd in beslag nemen en waaromtrent partijen in den regel toch niet tot oordeelen bevoegd zijn. Ook is geen waarde te hechten aan de paraphe van die onbevoegden op de bedoelde kaart; deze kaart, door den verantwoordelijken landmeter geteekend, vervult hierbij denzelfden dienst als de meetbrief bij eigendomsovergang. 2°. Deze vraag wordt met den meesten nadruk bevestigend beantwoord. B. Meetbrieven. i°. Moet onder «technische eischen» de inrichting van den meetbrief zelf worden verstaan, dan zijn deze eischen in art. 6 van het ontwerp naar onze meening voldoende aangegeven. Worden echter bedoeld «technische eischen» te stellen aan de veldaanteekeningen, waarvan de opname aan het opmaken van den meetbrief voorafgaat, dan zullen daarvoor die eischen zoo hoog mogelijk moeten worden opgevoerd: deugdelijke controle o. a. door tweemaal meten uit verschillende beginpuntenvast leggen, behalve aan meetpunten, aan alle vast lijkende terreins-

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1917 | | pagina 134