135 punten; verplichting van inlevering van werkelijk minuutveldwerk. Naar onze meening is het evenwel niet gewenscht die veld- aanteekeningen aan den meetbrief vast te hechten. 2°. Tijdig gevolg te geven aan deze aanvragen zal mogelijk zijn wanneer: a. geen tijdverlies het gevolg behoeft te zijn van onnoodig vasthechten aan, of overnemen op, den meetbrief van veldaan- teekeningen. b. de indeeling in 3 groepen van landmeters daaraan geen beletsel zal blijken te worden. c. geen formaliteiten noodig worden, na onderteekening van den meetbrief door den verantwoordelijken landmeter. - d. aan het publiek een minimum termijn wordt gesteld van bijv. 14 dagen die zullen mogen verloopen tusschen de aanvraag en de terreinsopname. 3°. Deze beperking wordt dezerzijds niet rationeel geacht. Naar onze meening moet ook, zoolang het Kadaster nog niet is vernieuwd, worden verwezen naar eigendommen waarbij natuur lijk van de oude perceelnommers gebruik wordt gemaakt. In verband hiermede is artikel 3 van den Ontworpen Alge- meenen Maatregel van Bestuur te verwerpen. Deze regeling kan alleen worden aanvaard wanneer die perceelgrenzen suppletoire eigendomsgrenzen zijn geweest. 40. Ook wordt dezerzijds de tweede alinea van artikel 5 van den Ontworpen Algemeenen Maatregel van Bestuur niet aanne melijk geacht. Men meent dat in elk geval van eige7idomsovergang de land meter overtuigd moet worden van de overeenstemming van kaart en terrein, zulks in het belang van het publiek en het kadaster beide. Komt de landmeter naar aanleiding van een aanvraag als hier bedoeld, op het terrein binnen den verjaringstermijn, dan kan de terreinstoestand eventueel worden hersteld; komt hij na afloop van dien termijn, dan kan een eventueele verjaring worden ge constateerd; en kan dus de vraag worden overwogen of die ver jaring ook bij het kadaster moet worden toegepast. C. Hypothecaire en kadastrale boekhouding. i°. Letterlijke over- of inschrijving zijn te vervangen door inlevering in duplo.

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1917 | | pagina 135