'39 dan nog meer de vertrouwde persoon bij het publiek, wat vooral bij grensregelingen onontbeerlijk zal wezen. Afdeeling Breda. A. Wet op de grensregeling. i°. Eenige leden konden zich niet vereenigen met het verschil in beginsel van de artt. i en 14. Wordt toch volgens art. 14 bij de algemeene grensregeling ook toegelaten de eigenaar enz., niet bij het kadaster bekend staande, art. 1 sluit deze beslist uit om tot eene grensregeling mee tè werken. Daar de grensregeling niet als een overdracht, maar slechts als een daad van beheer beschouwd wordt, is het aan die leden niet duidelijk, waarom wel alle andere mogelijke daden van beheer door den niet kadastraal bekenden eigenaar mogen verricht worden en juist deze'daad van beheer niet. Van andere zijde werd hiertegen ingebracht, dat het beginsel zeer juist is. Wil men tot de afzonderlijke grensregeling toegelaten worden, dan moet men eerst maar de moeite doen om het perceel wer kelijk kadastraal op naam te krijgen. Met art. 2 konden allen zich vereenigen, hoewel eerst na ge- dachtenwisseling. Enkelen wenschten redactiewijziging, maar over het algemeen werd het toegejuicht, dat aan de ambtenaren met de grensregeling belast, zal worden overgelaten, hoe het proces verbaal zal opgemaakt worden en dat het al of niet opmaken van een schets eveneens ter beoordeeling van den landmeter komt. Toch verdient het volgens enkele leden de voorkeur, in de artt. 2 en 3 te spreken van eene schetsteekening en niet van eene kaart. Aan de laatste wordt in den regel nauwkeurigheid toegekend. Bijzondere waardeering vindt art. 5, waardoor het werk van den landmeter wettelijk wordt hoog gesteld. Dit kan niet anders dan goeden invloed hebben en 't zal een prikkel meer zijn voor den landmeter om zijn werk zoo goed mogelijk te verrichten. Bij art. 10 werd de ook in Amsterdam reeds besproken wen- schelijkheid geuit, de grens van V100 der grootte voor kleine per- ceelen te vergrooten. Door de waarde van f 100.te houden is het fiscaal bezwaar daartegen vervallen.

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1917 | | pagina 139