van den landmeter, steeds blijft dan het kad. veldwerk de bron, waaruit steeds door kad. ambtenaren geput kan worden tot het weer daarstellen van verloren gegane grenzen. H. i. behooren meetgetallen niet, of althans in zeer beperkt aantal, op den meet brief voor te komen. Zeer wenschelijk is, als de schaal voldoende groot is, het ver melden van den aard der scheiding. Op deze wijze blijft de meetbrief ongeveer iets als het proces verbaal bij de grensregeling. Daaraan wordt toch ook geen veldwerk gehecht. 2°. Volgens de voorstanders van den beknopten meetbrief zal juist mede in die beknoptheid een middel gevonden zijn tegen grooten achterstand van werkzaamheden. Opeenhooping in drukke seizoenen zal hierdoor beperkt worden. Zonder beperking van den meetbrief zal h. i. beslist belemmering van het rechtsverkeer een noodzakelijk gevolg zijn van de invoering van den meetbrief. De voorstanders van den uitvoerigen meetbrief betoogden, dat het euvel van achterstand verholpen moet worden door aanstelling van het noodige personeel. Vooral uitbreiding van het korps teekenaars met goede krachten is een eerste eisch. De verdeeling der werkzaamheden wordt nog behandeld bij vraagpunt D 40. Allen zijn het er over eens, dat bij het invoeren van den als veldwerk ingerichten meetbrief, voorschriften moeten gegeven worden omtrent de vastleggingen. Vooral in hermeten gemeenten (of gedeelten ervan) kan zeer gemakkelijk de eisch gesteld worden van behoorlijke inmeting in het oude hermetingsveldwerk. Verder behoort bij Min. Resolutie bepaald te worden, welke afwijkingen in lengtemaat kunnen toegelaten worden tusschen opeenvolgende metingen; een en ander overeenkomstig de Duitsche voorschriften (splitsing b.v. in drie soorten van terreinen). 30. Wat dit vraagpunt betreft, waren de meeningen zeer ver deeld. Verscheiden leden vonden de splitsing werkelijk irrationeel, 't Is toch in het oude kadaster evengoed mogelijk, om een blok aan elkaar grenzende kadastrale perceelen te beschouwen als een eigendomsperceel in hermeten gemeenten. Waarom zou men nu niet toelaten te omschrijven, dat van zoo'n blok (alle kad. nummers genoemd) een gedeelte wordt verkocht? Daartegenover werd opgemerkt, dat toch de landmeter zelf door het opmaken van i4i

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1917 | | pagina 141