den meetbrief de gegevens verschaft, en toch de verwijzing uit de oude kadastrale perceelen zal moeten opmaken. Als een nadeel van art. 3 v. d. Algem. Maatregel van Bestuur wordt genoemd, dat men bij verkoop volgens de geheele oude kad. perceelen geen meetbrief behoeft op te maken. Zonder voor afgaand onderzoek ter plaatse kunnen dus kadastrale grenzen tot eigendomsgrenzen worden verheven. Minder wordt dit bezwaar voor goed ingemeten grenzen uit het oude kadaster of voor grenzen in thans reeds hermeten ge meenten. 4°. Door de soberheid van den maatregel van bestuur zal het, volgens aller oordeel, noodig zijn om deze bij «Instructie» aan te vullen; voornamelijk in het belang van de eenvormigheid bij de behandeling. Het moet niet kunnen voorkomen, dat in de eene divisie uit voerige, in de andere beknopte of zeer beknopte meetbrieven worden opgemaakt. Van ons hoofdbestuur hebben we op dit punt goede verwachtingen. C. Hypothecaire en Kadastrale Boekhouding. i°. De letterlijke over- en inschrijving wordt met groote meer heid als wenschelijk beschouwd, met de argumenteering door de Commissie op bldz. 253 kunnen zij zich volkomen vereenigen. Een lid kon geen woorden van afkeuring te sterk vinden voor deze z. i. vóór-historische bewerking, volgens hem even onpractisch als tijdroovend. Hij verwacht heil van het opmaken van alle akten op de schrijfmachine en vermenigvuldiging langs mechanischen weg. 20. Acht men bezwaarlijk, dat de landmeter in den meting- staat de bezwaardheid der nieuwe perceelen aangeeft? Een lid vindt het vereerend, dat men ons dit ten gerieve der bewaarders wil opdragen, maar zag dit werk liefst langs ons heengaan. De meeste aanwezigen waren van oordeel, dat het niet slechts onbezwaarlijk maar zelfs zeer wenschelijk is, deze bewerking door de landmeters te doen plaats hebben, niet om daarmee de be waarders persoonlijk te gerieven maar in het belang der zaak zelf. Bij moeilijk op te lossen vragen omtrent al- of niet-be- zwaardheid zal toch het advies van den landmeter gevraagd 142

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1917 | | pagina 142