I5° «Hierin werd door den bewaarder «zwarigheid gemaakt, omdat het oude «perceel in ongesplitsen staat was be- «zwaard geworden en dus zou moeten «geacht worden in zijn geheel te zijn «geaffectueerd.» «De administratie, welker tusschen- komst werd ingeroepen, heeft den «adressant te kennen gegeven, dat het «afgeven van certificaten en staten tot die verrichtingen behoort, «voor welke de bewaarders persoonlijk jegens partijen aansprake- «lijk zijn, dat de minister naar den aard der zaak, hier niet kan «tusschenbeide treden, doch heeft tevens den bewaarder doen «opmerken, dat niet moet worden uit het oog verloren, dat, wan- «neer de kooper van een bepaald gedeelte van een onbezwaard «perceel, dit gedeelte vóór de opmeting en splitsing bezwaart, «het verband, hoezeer in zekeren zin en mate aanvankelijk op «het geheele perceel schijnende te kleven, echter na de splitsing «van zelve wordt teruggedrongen binnen de grenzen van het «nieuwe perceel, het door den onderzetter werkelijk gekochte, «hetwelk hij alleen heeft kunnen bezwaren, zoodat de nieuwe «perceelen -uit het overig gedeelte van het oude ontstaan, van «zelf van het bezwaar zijn uitgesloten, dat in zoodanig geval het «afgeven van een certificaat van onbezwaardheid voor laatstbe- doelde perceelen niet wel kan gezegd worden den bewaarder «aan wezenlijk gevaar bloot te stellen.» Nemen wij nu aan, dat de perceelen, na de meting, op de hulpkaart liggen zooals in fig. 3 is aangegeven en dat, in den metingsstaat, n°. 1000 is gesteld op naam van A en n°. 1001 op naam van B. De tenaamstelling is dan in overeenstemming met de omschrijving in de akte, daarvan kan de bewaarder zich over tuigen, alvorens hij den metingstaat in de hypothecaire registers toepast. Het komt mij voor dat in dit geval en in alle dergelijke ge vallen, waarbij de akte een duidelijke omschrijving van het per ceelsgedeelte bevat, de bewaarder volkomen in staat zal zijn de juistheid der tenaamstelling te controleeren en dat in casu zijn aansprakelijkheid niet in het minste gevaar zal worden gebracht, wanneer hij in het reg. 69" de verwijzing naar het inschrijvings- IOOO IOOI

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1917 | | pagina 150