i55 bonden perceelen, dit blijft gehandhaafd door art. 27; nieuw is dat art. 29 voorschrijft bij vernummering de nieuwe nummers bij te schrijven, de vervallen nummers te onderstrepen en het verband tusschen nieuwe en oude nummers aan te geven en art. 30 om, ingeval van ontslag uit het verband, de nummers door te halen. Het in art. 29 voorgeschrevene is alleen bedoeld als controle middel bij onderzoek met behulp van het reg. 69" zie blz. 28 v. h. verslag. Art. 33 verplicht de verwijzing naar het inschrijvingsregister in het reg. 69" bij vernummering over te brengen bij de nummers der nieuwe perceelen, welke er betrekking op hebben en uit de oorspronkelijk verbondene zijn ontstaan. Art. 35 verplicht de verwijzing naar het inschrijvingsregister in het reg. 69" door te halen, wanneer de betrekkelijke inschrijving vervalt of het perceel uit het verband wordt ontslagen. Het ligt dunkt mij voor de hand, dat men bij invoering van het in art. 33 voorgestelde de overbrenging van de verwij zingen van de oude nummers naar de nieuwe, die er betrekking op hebben zal willen gebruik maken van de hulp van den landmeter, die de meting heeft verricht en van de gelegenheid tot controle, welke de verificatie der metingstukken aan het bureau van den Ingenieur-Verificateur aanbiedt. Daartoe zullen er i« den metingstaat in den ouden stand na kol. 7 (perceelnommer) twee kolommen bij getrokken moeten worden voor deel en volgn0. van het inschrijvingsregister en in den nieuwen stand voor hetzelfde doel na kol. 22 (nieuw n°.) en zal art. 74 I. K. moeten worden aangevuld met de bepaling, dat de bewaarder moet onderzoeken of de verwijzingen naar genoemd register, ook de doorgehaalde en c. q. de ingevolge art. 35 der A. M. v. B. achter eenig perceeln0. geplaatste hoofdletter V. juist zijn overgenomen uit het reg. 69". De behoefte aan de verbeteringen in art. 33 en 35 voorgeslagen deed zich in de praktijk al vele jaren gevoelen. Nadat het aan geven, in het reg. 69" van de doorhaling van inschrijvingen, door middel van bijzondere teekens als kringetjes, schrapjes en kruisjes den bewaarders is verboden (zie DE Vos' Boekh. blz. 226) is men

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1917 | | pagina 155