een rapport samen te stellen betreffende de reorganisatie van het kadaster. (Zie Tijdschr. 1915, 5e afl., pag. 131-134). h. Rondvraag. Aanwezig zijn de heeren: Albers, Baning, Boddé, Boer van der Deure, Eggens, Feenstra, Ferwerda, Gorter, J. W. den Hartogh, Heines, Hof, Hornix, Houben, P. J. F. Kater, G. E. Kater, Kanngiesser, Klompe, Klüvers, Kol- kers, de Korver, Kramer, Leyendeckers, v. d. Linden v. Spranckhuizen, Mooy, Mulder, de Neyn van Hoogwerff, Oldenziel, Oosterman, Persoon, ter Plegt, Polêe, Reth- meier, van Riel, van Riessen, Roborgh, Ro'elofs, Roelofsen, de Ruiter, Stakman, Smeets, Smit, Soer, Verhoeven, Visser, van der Voort, Vos, Vriend, Vruggink, Wage- maker, te Winkel, en Zijlstra. (52), De Voorzitterde Heer W. J. Verhoeven opent de vergadering te 11 uur met een woord van welkom. Hij constateert dat on danks de zeer ongunstige tijdsomstandigheden, ondanks den ge- brekkigen treinenloop en de hooge spoortarieven de opkomst der leden toch zeer bevredigend mag heeten. Nagaande de talrijke actie's die door de vereeniging in het afgeloopen jaar zijn gevoerd en de resultaten die daarmede zijn verkregen, springt vooral in het oog de omstandigheid dat de Regeering in afwachting van de voorstellen der Staatscommissie inzake de salarissen, reeds door voorloopige verbeteringen heeft willen tegemoet komen aan den ernstigen grief, dat de traktementen der landmeters tot nu toe veel te laag waren. In verband met de reeds ingevoerde en de op de Staatsbegrooting 1918 in uitzicht gestelde voorloopige ver beteringen past een woord van dank en hulde tot Minister Treub, en den Inspecteur van het Kadaster den Heer Weygers. De voorzitter memoreert vervolgens het overlijden van den Heer W. van Dijk te 's Hertogenbosch, in wien de vereeniging een harer oudste leden verliest, en wijst met leedwezen op de ledige plaats aan de bestuurstafel tengevolge van ernstige ziekte van den Heer Krijgsman. De Secretaris doet voorlezing van ingekomen berichten van verhindering van den Heer Krijgsman wegens ziekte, van de gemobiliseerde leden Schram en Tepper wegens geweigerd verlof. IÓ2

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1917 | | pagina 162