164 van punt g in het Tijdschrift gegeven toelichting, zal zelfs de commissie de zeer belangrijke vraag hebben te onderzoeken of het toekomstig kadaster uitsluitend fiscaal- en eigendomsinstituut zal zijn, dan wel of het tot een algemeen meet-instituut ware om te vormen. Spreker stelt daarom voor, punt g te doen voorafgaan aan punt f Bij aanneming van punt g zou de behandeling van punt f gevoegelijk kunnen worden uitgesteld. De Heer Roborgh ondersteunt het voorstel Heines. De Heeren van Riel en Smit willen blijkbaar den technischen kant uit en spreker acht juist voor ons dienstvak de techniek van het allergrootste belang. De Heer Smit verklaart zich tegen het voorstel Heines. De benoeming van eene commissie, die zal hebben te rapporteeren over de reorganisatie van den kadastralen dienst, is te beschouwen als eene poging om te komen tot eene noodzakelijke aanvulling van het werk der Staatscommissie. De Heer de Korver wijst erop, dat de taak der in punt g bedoelde commissie toch al eene zeer moeilijke zal zijn, omdat nog niet bekend is door welke wettelijke regelen het toekomstig kadaster zal worden beheerscht. Wil men die taak nog oneindig verzwaren, dan bestaat daartoe geen beter middel, dan de com missie bovendien nog in het onzekere te laten omtrent de ziens wijze van de vereeniging inzake de belangrijkste vraagpunten. Nadat nog verschillende sprekers het woord hebben gevoerd, wordt het voorstel Heines in stemming gebracht. Slechts 3 stemmen verklaren zich er vóór. De overgroote meerderheid wil punt f handhaven vóór punt g. De Voorzitter brengt thans in bespreking de vraagpunten, op genomen in Tijdschrift 1917 (pag. 71). Vraagpunt A, Wet op de grensregeling. Over de eerste vraag: -»welke opmerkingen zijn nog te maken betreffende dit wetsontwerp na de bespreking op 25 September 1916» vraagt niemand het woord. De tweede vraag: acht men spoedige totstandkoming van deze wet gewenschtwordt met algemeene stemmen in bevestigenden zin beantwoord. Vraagpunt B, Meetbrieven. ie. Welke technische eischen moeten aan meetbrieven gesteld,

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1917 | | pagina 164