als particulier werk. De andere helft, als dienstwerk behandeld, moet toch óók gemeten worden. Zou het dan niet mogelijk zijn, den kadastralen dienst zoodanig te organiseeren, dat aan aanvragen tot opmaking van meetbrieven steeds tijdig gevolg kan worden gegeven? Men heeft er slechts voor te zorgen, dat voldoende ambulant personeel aanwezig is om te assisteeren, daar waar stagnatie dreigt. Wat vraagt B 3e betreft, spreker verwondert er zich over dat dit vraagpunt is gesteld. Zou het niet rationeel zijn om verschil lende regelen te stellen voor het oude en vernieuwde kadaster? Is het dan niet rationeel om verschillende zaken ook verschillend te behandelen? En het oude en het vernieuwde kadaster zijn nu eenmaal zeer verschillende zaken. Zij zijn te vergelijken bij twee vazen, de eene met tallooze barsten, gelijmd en gekramd, de andere gaaf en van duurzaam materiaal. In het vernieuwde kadaster zijn de grenzen door partijen vastgesteld en hebben de zelve bewijskracht, in het oude kadaster niet. Spreker acht het niet gewenscht dit vraagpunt in behandeling te nemen en geeft in overweging: vraagpunt B 3e te schrappen en in de plaats daarvan deze vraag te stellen«Zr de invoering van meetbrieven voor eene goede hypothecaire boekhouding noodzakelijk De Heer de Korver heeft geen bezwaar tegen het nieuwe door den Heer Boer voorgestelde vraagpunt, maar zou dit dan aan de andere vraagpunten willen doen voorafgaan. Hij verzet zich echter tegen het voorstel om vraagpunt B 3e te schrappen. Wel verre van overbodig te zijn zal dit vraagpunt juist, naar hij verwacht, tot een geanimeerd debat aanleiding geven. De Heer Polêe deelt mede, dat bestuur en redactie bij het opstellen der vraagpunten vooropgesteld hebben, dat de invoering van meetbrieven wenschelijk is. De Voorzitter zegt toe, het door den Heer Boer voorgestelde nieuwe vraagpunt onmiddellijk na de pauze in behandeling te zullen brengen. Het voorstel om vraagpunt B 3e te schrappen wordt in stemming gebracht en verworpen met 21 tegen 14 stemmen. PAUZE. De Secretaris deelt mede, dat bericht van verhindering is inge komen van de Heeren A. N. Hamelberg en Iwema. De Voorzitter brengt thans in bespreking het nieuwe vraag- 168

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1917 | | pagina 168