worden opgenomen, spreekt de vergadering met op éèn na alge- meene stemmen uit, dat de aanteekening van erfdienstbaarheden enz. in den kadastralen legger verwerpelijk is. C 4e. Tot welke opmerkingen geven de ontworpen wijzigingen in de hypothecaire en kadastrale boekhouding overigens nog aan leiding? Naar aanleing van dit vraagpunt verlangt niemand het woord. Vraapunt D. Reorganisatie van den kadastralen dienst. De Vooizitter meent te mogen aannemen, dat bij de behande ling van punt g der agenda zal worden besloten tot de benoeming van eene commissie, die over de reorganisatie van den kadastralen dienst zal hebben te rapporteeren. Met het oog op het gevorderde uur geeft hij in overweging, eenige der sub D gerangschikte vraag punten naar die commissie te verwijzen. D je, tarief voor particulier werk, wordt verwezen naar de reorganisatie-commissie. D meting en schatting in ééne hand. De Heer Roborgh meent, dat een goed landmeter moeilijk een goed schatter kan zijn, en omgekeerd. Hij is daarom tegen het brengen van meting en schatting in ééne hand. De Heer van Riessen herinnert aan de vroegere uitspraken van de vereeniging, die steeds vóór het vereenigen van beide functies waren. De vergadering handhaaft de vroegere uitspraken van de ver eeniging op dit punt. D je, de drie groepenvan landmeters. De Heer Boer verdedigt uitvoerig de splitsing van de land meters in verschillende groepen, die èn in het Staatsbelang, èn in het belang der particulieren, èn in het belang der ambtenaren zelf is. Er zullen nu eenmaal zijn drie soorten van werk: ie het vernieuwingswerk, 2e de meting en schatting voor de grondbe lasting, 3e het particulier werk (meetbrieven). In overeenstemming daarmede zullen er drie groepen landmeters zijn, die zich ieder rustig aan hun speciale taak behooren te kunnen wijden. Wil men ernst gaan maken met de vernieuwing van het kadaster, dan moeten aangevangen hermetingen zonder verwijl worden doorgezet. Dan mag het niet meer voorkomen, dat het personeel van de hermetingen wordt weggehaald om tijdelijk elders werk zaam te zijn, waardoor deze tot in het oneindige duren. Het ligt 177

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1917 | | pagina 177