i79 kantoren vaak aan eene vlugge afdoening der werkzaamheden in den weg "staat. Zoo moeten Vlieland en Terschelling bereisd worden vanuit Hoorn, via Leeuwarden en Harlingen. Zoo behoort b.v. Hattem tot het kantoor Arnhem. De vraag dient overwogen of wijziging in de indeeling der kantoren niet wenschelijk ware. Hij stelt daarom voor de beslissing over dit punt aan te houden en het naar de reorganisatie-commissie te verwijzen. De Heer Vruggink wijst er op, dat de districtslandmeter niet in het district zou behoeven te wonen. De Voorzitter vestigt de aandacht op de groote moeielijkheden verbonden aan de splitsing van het archief, vooral van die onder deden van het archief, welke niet gemeentesgewijze aangelegd zijn. De Heer Oosterman vreest, dat voor de 2« groep landmeters weinig te meten zou overblijven. Hij zou de 2e en 3e groep willen vereenigen. De Heer van der Deure ziet in de splitsing van de landmeters in drie groepen niets nieuws. Feitelijk bestaat deze splitsing reeds. De Heer Roborgh ondersteunt het 'voorstel Smit om dit punt naar de reorganisatie-commissie te verwijzen. Het voorstel Smit wordt met 18 tegen n stemmen aangenomen. D 4e het geraamde aantal benoodigde landmeters. Wordt ver wezen naar de reorganisatie-commissie. D $e overbrenging van de aansprakelijkheid van den hypotheek bewaarder op den Staat. D 6e eischen voor benoembaarheid tot hypotheekbewaarder. Behoudens de door den Heer van Riessen voorgestelde be perking, dat registratie-ambtenaren en candidaat-notarissen, die voor eene benoeming tot hypotheekbewaarder in aanmerking willen komen, eenige kennis van de kadastrale techniek behooren te bezitten, vereenigt de vergadering zich met de door de Staats commissie gestelde eischen voor benoembaarheid, D afzonderlijke afdeeling aan een der departementen. Met algemeene stemmen verklaart de vergadering zich vóór eene afzonderlijke afdeeling. Alvorens de debatten over de vraagpunten worden gesloten, wil de Heer Vruggink nog de aandacht vestigen op de wenschelijk- heid, dat de landmeters van het kadaster belast worden met het toezicht op de grenzen van Rijkseigendommen.

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1917 | | pagina 179