Op voorstel van den Voorzitter wordt besloten ook dit punt aan de reorganisatie-commissie over te laten. Punt g. De Heer Roelofs is vóór het instellen der commissie en geeft in overweging daarin personen uit verschillende deelen van het land te benoemen. De Heer Soer vestigt de aandacht op de groote kosten van eene dergelijke commissie. Waar het resultaat van het werk der commissie vrijwel uitsluitend aan den Staat ten goede zal komen, zou hij aan de Regeering willen verzoeken eene subsidie toe te kennen. De Voorzitter acht het meer gewenscht, dat de vereeniging zelf de kosten draagt. Op eene vraag van den Heer Boer, verklaart de Heer Smit, dat de eigenlijke bedoeling van de voorstellers juister uitgedrukt wordt door de woorden: «reorganisatie van den kadastralen dienst» dan door de gebezigde uitdrukking «reorganisatie van het kadaster». De Heer Houben heeft met instemming gelezen, dat het bestuur in zijne memorie, aangeboden aan de Staatscommissie inzake de salarissen, er den nadruk op legt, dat het kadaster niet een uit sluitend technisch dienstvak is, maar daarnaast ook een uitgebreid administratief gebied beslaat. Waar de Heeren van Riel en Smit in de toelichting van hun voorstel de techniek zeer op den voorgrond schuiven, acht hij het gewenscht, dat in de commissie ook iemand benoemd worde, die oog heeft voor het belang van het administratief gedeelte. Op eene desbetreffende vraag van den Voorzitter verklaart niemand zich tegen de commissie, zoodat met algemeene stemmen tot de instelling daarvan besloten is. Op voorstel van den Heer van Riessen wordt het aantal leden der commissie bepaald op minstens vijf. Achtereenvolgens wordt gestemd over drie wijzen van benoeming der commissie. Benoeming bij referendum wordt verworpen met 5 stemmen vóór. Benoeming door de vergadering wordt ver worpen met 6 stemmen vóór. Met overgroote meerderheid wordt hierna besloten de benoeming over te laten aan het bestuur. Punt h. Rondvraag. De Heer Roelofs dankt den Heer Boer voor de in den loop van het debat gegeven waardevolle toelichtingen. i8o

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1917 | | pagina 180