De Secretaris leest op verzoek van de afdeeling Breda een schrijven voor, door den Heer Cornelissen tot het bestuur dier afdeeling gericht, waarin gewezen wordt op de bij vele aanvragers van particulier werk heerschende misvatting, als zouden de land meters ter beschikking van den bewaarder staan en waarin de mogelijkheid wordt uiteengezet, om door eene andere wijze van aanvragen aan deze misvatting een einde te maken. De vergadering is van oordeel, dat de reorganisatie-commissie ook deze kwestie zal hebben te onderzoeken. De agenda is hiermede afgehandeld en aangezien niemand meer het woord verlangt, wordt de vergadering omstreeks 5 uur door den Voorzitter gesloten. Alkmaar, October 1917. C. H. B. DE Kokver. ADJUNCT-LANDMETERS VOOR HET KADASTER IN NEDERLANDSCH-INDIË. Ter plaatsing als adjunct-landmeter bij het kadaster in Neder- landsch Indië op eene bezoldiging van f 150.'s maands kunnen derwaarts worden uitgezonden personen, die hebben voldaan aan het examen voor adspirant-landmeter bij het kadaster in Nederland of aan het eindexamen eener hoogere burgerschool met vijf jarigen leergang. De bezoldiging verbonden aan de betrekking van landmeter bij het kadaster, waartoe men na het afleggen van een examen bevorderd kan worden, bedraagt f 300.'s maands en stijgt met vier driejaarlijksche verhoogingen van f 75.— 's maands elk, tot f 600.— 's maands. De tegemoetkoming voor de kosten van uitrusting bedraagt f 75°-- Voor verdere inlichtingen wende men zich tot de ge Afdeeling van het Departement van Koloniën. De Minister van Koloniën, Namens den Minister, De Secretaris- Generaal, E. Moresco. 181 De Secretaris:

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1917 | | pagina 181