RUILVERKAVELING OP AMELAND. De acte betreffende de Ruilverkaveling der Ballumer Mieden werd dezer dagen gepasseerd ten overstaan van Notaris Poelstra te Holwerd. De Ned. Heide-Maatschappij kan met voldoening terugzien op haren met succes bekroonden arbeid, waardoor deze gewichtige Ruilverkaveling ook zonder wettelijke regeling tot stand kon worden gebracht. In den nieuwen jaargang van ons tijdschrift zal door den landmeter van het kadaster H. J. Klompe te Leeuwarden, die met de behandeling van het technische gedeelte en de kadastrale toepassing werd belast, een en ander over deze Ruilverkaveling worden medegedeeld, toegelicht door een tweetal kaarten betref fende de oude en de nieuwe terreinsindeeling. T. Polêe. INGEKOMEN BOEKWERKEN. a. Verslag van de Rijkscommissie voor Graadmeting en Waterpassing aangaande hare werkzaamheden over het jaar 1916. De inhoud van dit Verslag, waarbij een «Staat van Aan vulling voor Rechthoekige Coördinaten I, Hoofddrie- hoeksnet» is gevoegd, zal in de eerste aflevering van den volgenden jaargang worden opgenomen. b. Ruilverkaveling op Ameland door E. Dijkstra. (Over druk uit het «Tijdschrift der Nederlandsche Heide-Maat schappij, Jaarg. 1917, blz. 385394). c. Primaire Driehoeksmeting, als Onderdeel van Graad meting in Nederland. Openbare Voordracht, gehouden bij de aanvaarding van zijne betrekking als leeraar in het land meten en waterpassen aan de Rijks Hoogere Land-, Tuin en Boschbouwschool te Wageningen op 12 October 1917 door Ir. J. W. Dieperink. Overdruk uit de «Mededeelingen van de Rijks Hoogere Land-, Tuin- en Boschbouwschool», Deel XIII.) 182

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1917 | | pagina 182