f J. D. KRIJGSMAN De landmeter van het kadaster J. D. Krijgsman te Rotterdam is aldaar den 3 December 1917 overleden, na eene vrij langdurige ongesteldheid. Eene sympathieke persoonlijkheid is met hem heen gegaan en onze Vereeniging verliest in hem eenen immer weer baren en wakkeren strijder voor de belangen van den ambtenaar. Op de laatste Algemeene Vergadering voor eene tweede 3-jarige periode herkozen als lid van het Bestuur onzer Vereeniging, is het den heer Krijgsman helaas niet gegeven geweest de be langen onzer Vereeniging verder te kunnen dienen. Hij ruste thans in vrede. BERICHTEN. Onder vele blijken van belangstelling herdacht de heer F. A. Claessen, ingenieur-verificateur van het kadaster, den dag, waarop hij vóór vijftig jaren zijne kadastrale loopbaan aanving. Hij werd in 1870 benoemd tot landmeter van het kadaster, in welke be trekking hij onafgebroken tot 1894 werkzaam was bij den buiten gewonen velddienst als leider van kadastrale hermetingen. In laatstgenoemd jaar werd hij benoemd tot ingenieur-verificateur van het kadaster te Dordrechtin 1906 volgde zijn benoeming te Utrecht, in 1909 te 's-Gravenhage. De Regeering erkende zijne verdiensten door hem in 1904 te benoemen tot officier in de orde van Oranje Nassau. Bij Kon. Besluit, d.d. 6 September i9i7,N0. 65 werd met ingang van 16 September 1917 op zijn verzoek eervol ontslag verleend aan den landmeter van het kadaster J. Alving te Amsterdam. Met ingang van 1 Augustus 1917 werd aan J. M. Ie Clercq te 's-Gravenhage eervol ontslag verleend als teekenaar van het kadaster. 184 1874—1917.

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1917 | | pagina 184