37 Als den landmeter een behoorlijk salaris en vooral een hooger beginsalaris in uitzicht wordt gesteld, dat hem onttrekt aan zijn tegenwoordigen toestand van ontbering en verarming en hem in staat stelt, te leven in den stand, welke hij voorheen in verhouding tot anderen in de maatschappij innam; als bovendien het ambt van bewaarder der hypotheken en van het kadaster, nadat eerst de ongemotiveerd hooge inkomsten, daaraan dikwerf verbonden, zijn teruggebracht tot normale vaste bedragen, wordt gereserveerd voor den landmeter van het kadaster, waardoor ten eerste, hem eene behoorlijke promotiekans kan worden verschaft, ten tweede, en zulks mede ten voordeele van den Staat, kan worden bereikt, dat hij niet meer, zooals nu, gedwongen zal zijn, den zoo veel- eischenden velddienst te moeten blijven verrichten op een leeftijd, dat hij physiek daartoe niet meer in staat is, dan zal ongetwijfeld het aantal candidaten voor het adspirant-examen weder toenemen, dan zal vanzelf onder de stüdeerende jongeren weder ruime be langstelling ontstaan voor ons ondanks zijne gebreken toch zoo mooie ambt. Theil. DE OVERSCHRIJVINGSORDONNANTIE. In verband met het artikel van mijn hand «In- en Overschrijving» (bl. 145 e. v. afl. 4 en 5/1915 van ons tijdschrift), komt het mij van belang voor de aandacht te vestigen op een artikel in n°. 13/1916 van het «Tijdschrift voor Notarisambt, Venduwezen en Fiscaalrecht» uitgegeven voor rekening van de Nederlandsch- Indische Notariëele Vereeniging getiteld: «De Overschrijvings ordonnantie». Dit artikel is van de hand van den t. v. Notaris Scipio Blüme, geschreven naar aanleiding van het praeadvies van Mr. A. Neijtzell de Wilde, uitgebracht voor de Neder- landsch-Indische Juristen-Vereeniging. Bedoeld praeadvies betreft de vraag: Welke is de bewijskracht der ingevolge art. 1 der Overschrijvingsordonnantie (Stbl. 1834, n°. 27) opgemaakte eigendomsbewijzen? Is die bewijskracht voor de rechtszekerheid van den eigendom voldoende of behoort zij in het belang daarvan te worden uitgebreid? Na lezing van het artikel des heeren S. B. iemand, die het

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1917 | | pagina 37