t J. J. SLATERUS 1827—1917. Johannes Jacobus Slaterus werd geboren te Twelloo den 7 Juli 1827 en overleed op bijna 90-jarigen leeftijd te 's-Gra ven- hage den 1 Februari 1917. In Februari 1845 door de Provinciale Staten van Overijsel werkzaam gesteld bij de vervaardiging van de nieuwe provinciale kaart onder leiding van den ingenieur verificateur Loeff en van den landmeter Middelberg werd de heer Slaterus bij resolutie d.d. 16 Maart 1853 benoemd tot adspirant-landmeter van het Kadaster en bij res. d.d. 27 Oct. 1855 tot landmeter 3e klasse. Hij doorliep de rangen van landmeter 3e, 2e en ie klasse, had achtereenvolgens standplaats te Zwolle, Arnhem en Rotterdam en werd bij Kon. Besl. d.d. 9 Juni 1877 benoemd tot ingenieur verificateur in de divisie Dordrecht, uit welke betrekking hij met ingang van 1 Mei 1894 op zijn verzoek eervol werd ontslagen met dankbetuiging voor de vele en goede diensten gedurende meer dan 40 jaren den Lande bewezen. De heer Slaterus was herhaaldelijk lid en secretaris van de examen-Commissie voor adspirant-landmeter en landmeter. In 1872 en 1873 was hij voorzitter der Congressen van ambtenaren van het Kadaster, resp. gehouden te Utrecht en te Amsterdam naar aanleiding van voorgenomen reorganisaties van den kadas- tralen dienst. Tot het einde van zijn ambtelijke loopbaan was de heer Slaterus voorzitter der Vereeniging van hoofdambtenaren van het kadaster, welke Vereeniging hem bij zijn aftreden tot eerelid benoemde. Een paar jaren na zijn ontslag werd hij van Regeeringswege aangezocht zijne krachten weder ter beschikking van den Lande te stellen voor de uitvoering van de wet op de herziening van

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1917 | | pagina 3