67 Werktuigen. De gebezigde werktuigen verkeerden in goeden en bruik- baren toestand. Op de begrooting van 1915 werd toegestaan eene som van ƒ1000 voor aanschaffing van een azimuth-kompas en eene stereo-telemeter. Ten ge volge van den oorlogstoestand konden deze instrumenten niet uit Europa betrokken worden. Van het toegestane krediet is dus geen gebruik gemaakt. Eveneens werd het niet raadzaam geacht de in het vorig verslag bedoelde gebrekkige boussole-tranche-montagne tot herstel naar Nederland op te zenden. De pilaren geplaatst op de astronomische stations, welke, met uitzondering van twee, alle bezocht werden, verkeerden, met uitzondering van die ge plaatst op de astronomische stations Paramaribo, Braamspunt en Nieuw- Nickerie, in goeden toestand. Ter voorkoming van beschadiging aan en onopgemerkte verplaatsing van de kadastersteenen te Paramaribo door werkzaamheden onder den grond van wege het departement van open bare weiken en verkeer of de gasfabriek, werden maatregelen getroffen om, indien verplaatsing dier steenen noodzakelijk mocht zijn. dit niet te doen geschieden buiten medewerking van het hoofd der opnemingsbrigade. Plannen voor igró. Zooals hierboven reeds is medegedeeld zijn sinds 1 September 1915 de werkzaamheden verbonden aan de hermeting der eigendomsperceelen te Paramaribo na afloop van de voorbereidende metingen gestaakt. Voortbouwende op de reeds door vroegere metingen verkregen gegevens en die verkregen door het vastleggen van de kadastersteenen te Paramaribo zal een aanvang gemaakt worden met de vervaardiging van eene topo grafische kaart op de schaal 1 10000, van die stad en onmiddellijke omgeving, wat dit laatste betreft, voor zooverre de grootte van het kaart- blad het toelaat. Buiten Paramaribo zal een aanvang worden gemaakt met het geleidelijk bewerken van de veelhoeken, begrensd door de reeds gemeten lijnen. Begonnen zal worden met de terreinen gelegen ten noorden, ten westen en ten zuiden van de stad. De inkaartbrenging zal geschieden op de schaal 1 50000; voor die gedeelten echter waarvoor dit om de eene of andere reden wenschelijk of noodzakelijk wordt geacht zal de schaal 1 10000 gebruikt worden. Bijzondere mededeelingen Wegens veplaatsing van de vlaggestok te Nic- keriepunt, ten gevolge van het afslaan van de kust daar ter plaatse, is die punt uit de lijst der astronomische' stations geschrapt, daar de aan sluiting kan geschieden op het nabijgelegen astronomisch station Nieuw- Nickerie.

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1917 | | pagina 67