Ingevolge art. 42 van het Huishoudelijk Reglement be draagt de leentermijn voor in bruikleen uitgegeven werken een maand; wanneer bizondere omstandigheden of de omvang der geleende geschriften dit noodig maken, zullen op tijdig dus vóór de expiratie van den termijn gedaan verzoek, de geleende werken gaarne weder voor eene maand ter beschikking worden gelaten, wanneer ze inmiddels niet reeds door een ander ter leen zijn gevraagd. Aan allen die nog werken onzer bibliotheek .onder hunne berusting hebben, waarvan de leentermijn is verstreken, wordt dringend verzocht, deze zoo spoedig mogelijk terug te willen zenden aan het adres van den Redacteur te Arnhem, Spijkerstraat 217. T. POLÊE. VRAAGPUNTEN BETREFFENDE HET VERSLAG DER STAATSCOMMISSIE 1906. In het laatste jaarverslag werd de volgende wijze van behan deling van het Verslag der Staatscommissie ontworpen: «De afdeelingen nemen het Verslag in het aanstaande winter- «seizoen in studie, en schaffen zich zoo noodig daartoe een of «meer exemplaren van het Verslag aan. Zij bespreken het in «afdeelingsvergaderingen en brengen van het verhandelde be- «redeneerde rapporten uit aan het bestuur, dat misschien door «het stellen van vraagpunten de behandeling zal vergemakke- «lijken. Uit deze rapporten wordt door het bestuur een eind- «rapport samengesteld dat gepubliceerd wordt en wellicht nog «tot nadere gedachtenwisseling aanleiding geeft. Eerst daarna «zal getracht worden in eene algemeene vergadering tot een «definitief oordeel te komen.» Ofschoon aan het bestuur bekend is dat vele leden in dezen kommervollen tijd gebukt gaan onder materieele zorgen, waardoor de lust tot bespreking van wetenschappelijke vraagstukken allicht kleiner dan gewoonlijk zal zijn, meende het toch de belofte tot het opstellen van vraagpunten te moeten inlossen. Het deed daartoe een beroep op de medewerking der beide redacteuren. Zoowel bestuur als redactie zijn van meening dat de bespreking in onze

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1917 | | pagina 70