G. Mannoury. «Over de sociale beteekenis van den Wis kundigen Denkvorm». Rede uitgesproken bij de aanvaar ding van het ambt van Buitengewoon Hoogleeraar aan de Universiteit van Amsterdam op Maandag 8 October 1917. (P. Noordhoff. Groningen. 1917. f 0.60). G. Mannoury. «Geschiedenis der Wiskunde». (Opgenomen in «Geschiedenis der Wetenschappen». Hollandia-Drukkerij. Baarn. 1917). Dr. Hk. de Vries «De Vierde Dimensie», eene inleiding tot de vergelijkende studie der verschillende Meet- kunden. (P. Noordhoff. Groningen. 1915. f 3.25). Dr. F. W. E. A. Kettner. «Beschouwingen over de Theorie der evenwijdige Lijnen als Grondslag der Meetkunde». (Academisch Proefschrift. Amsterdam. 1879). Dr. P. H. Schoute. «De Kegelsneden in de projectivische Meetkunde». (Een historische schets). Rede bij de aanvaar ding van het Hoogleeraarsambt aan de Rijks-Universiteit te Groningen, den 2gen September 1881(J. B. Wolters. Gro ningen. 1881). Dr. H. A. Lorentz. «Het Relativiteitsbeginsel». Voordrachten gehouden in Maart 1913, bewerkt door W. H. Keesom. (Archives du Musée Teyler. Serie III, Vol. II, 1914. f 1.00). M. W. Polak, w. i. «Bezwaren tegen de Opvattingen der Relativisten». JE. E. Kluwer. Deventer 1918. f 1.25). Dr. Rudolf Wolf. «Handbuch der Astronomie, ihrer Ge- schichte und Literatur». (F. Schulthess. Zürich. 18901892). T. Polêe. HERMETING VAN DIEREN. onderzoek van inkten. Volgens het wetsontwerp der Staatscommissie op de grensrege ling, welks voorschriften zooveel mogelijk bij de hermeting van Dieren in toepassing worden gebracht, zal het bewijs der grens- overeenkomst aanvankelijk gevonden worden in het proces-verbaal, ■doch op den duur in de veldaanteekeningen. Zullen deze aantee- keningen een volledig bewijs kunnen leveren, dan behooren zij te velde in minuut en in inkt te worden opgemaakt. 93

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1918 | | pagina 101