99 Van den correspondent voor België, den Heer F. Greeve werd niets vernomen. De laatste algemeene vergadering was gewijd aan de bespreking van het Verslag der Staatscommissie Registratie, 2e ged. De vergadering achtte het wenschelijk, dat dit Verslag zou worden aangevuld door een rapport over reorganisatie van den kadastralen dienst, uitgebracht door ter zake kundigen. Aan het bestuur werd opgedragen eene commissie te benoemen, die dit onderwerp zou hebben in studie te nemen en daarover zou hebben te rapporteeren. Men wees er evenwel op, dat aan eene dergelijke commissie groote kosten verbonden zijn en sprak de wenschelijkheid uit, dat de Staat, die van den arbeid dier commissie de vruchten zou plukken, ook de kosten geheel of gedeeltelijk zou dragen. Na een uitvoerig toelichtend schrijven begaf het bestuur zich den jen April j.l. naar den Minister van Financiën om de mogelijk heid van eene subsidie van Staatswege te bespreken. Zijne Excellentie had bezwaar tegen subsidie, doch bood aan zelf eene dergelijke commissie in het leven te roepen. Het bestuur accep teerde dit aanbod gaarne. Tot op het oogenblik waarop wij dit schrijven is evenwel van de benoeming dezer commissie niets bekend geworden. De gedurende zooveel jaren door onze vereeniging gevoerde actie tot verbetering der opleiding tot landmeter staat op het punt met succes bekroond te worden. De regeling waarbij deze op leiding wordt gebracht aan de Landbouwhoogeschool te Wage- ningen verkeert in een zoover gevorderd stadium van voorbereiding, dat de totstandkoming verzekerd geacht mag worden. De in alle opzichten zoo belangrijke proefhermeting van de gemeente Dieren is thans zoover gevorderd dat de uitkomsten gedemonstreerd kunnen worden. De aanstaande algemeene ver gadering zal gewijd zijn aan bespreking van de beteekenis der uitkomsten dezer hermeting voor het toekomstige kadaster, terwijl de bezoekers in de gelegenheid gesteld zullen worden met alle onderdeelen van het nieuwe kadaster kennis te maken. In het Weekblad voor Privaatrecht, Notaris-ambt en Registratie van 8 Juni 1918 komt als ingezonden stuk een adres voor, den 2jen April 1918 door de Vereeniging van Hypotheekbewaarders tot H. M. de Koningin gericht en waarin bezwaren worden ont wikkeld tegen de benoeming van landmeters tot hypotheek-

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1918 | | pagina 107