b. Buitengewone Hoogleeraren. Dr. H. Blink {Handelswetenschap, Oeconomische Geographie). J. Elema Grondverbetering H. K. H. A. Mayer Gmelin Plantenteelttevens Onder- Directeur van het Instituut voor Veredeling van Landbouwgewassen. Dr. O. Pitsch Plantenteelttevens Directeur van het Instituut voor Veredeling van Landbouwgewassen. c. Lectoren. H. F. Hartogh Heys van Zouteveen Tuinarchitectuur en Tuinkunst Dr. K. A. Hoekstra Eerste hulp bij Ongevallen), Dr. A. C. Ide Pomologietevens Directeur van den Pomolo- gischen Tuin. B. A. Plemper van Balen Bloementeelt H. Ramaer (Handteekenen). R. Verschuur Technologie A. M. Kuysten {Landbouwarchitectuur), tevens Ingenieur aan het Instituut voor Landbouwwerktuigen en -gebouwen. M. W. Polak {Werktuigkunde en Werktuigkundig-teekeneri) tevens Ingenieur aan het Instituut voor Landbouwwerktuigen en gebouwen. Verder werden belast: Dr. A. Bos, met het geven van een cursus in Vischteelt. R. Sax, met het geven van een cursus in de Technologie der Rietsuikerbereiding J. H. Jager Gerlings, Adj.-Inspecteur van het Staatsbosch- beheer, tot wederopzeggens met het geven van een cursus in Boschbouw. Met het klokgebeier op den openingsdag der Hoogeschool werd voor ons Landbouw-onderwijs eene nieuwe aera ingeluid zal deze rijke vruchten dragen, dan is in de eerste plaats nauwe samenwerking noodig tusschen prak tijk en wetenschap. Wanneer de «Landbouw» zich bij elke gelegenheid vol vertrouwen wendt tot de mannen der wetenschap en deze steeds vervuld zijn met den heilzamen drang, hunne kennis en de resultaten van hun onderzoek dienstbaar te maken aan de behoeften van de praktijk, dan zullen zoowel hier te lande als voor de in de tropen liggende deelen van ons groote vaderland de zegenrijke gevolgen niet 10

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1918 | | pagina 10