uitblijven; alleen dan zullen de schoone woorden, door Minister Posthuma aan het slot zijner openingsrede gesproken, in ver vulling kunnen gaan. Diep ernstig klonk het van de lippen van den President-Curator: «dubbel zwaar is de taak, die op Curatoren rust»! Zwaar is ook die van Senaat en Lectoren, eene traditie valt hier hoog te houden en schier onafzienbaar is het arbeidsveld, vooral in de tropen. Dat de aanvullingen en voorzieningen, welke de Hooge- school nog van noode heeft, niet lang op zich zullen laten wachten, daarvoor staan ons 's Ministers woorden borg; aan steun van Hooger Hand zal het dus niet ontbreken. «Vires acquirit eundo Vada», «Al voortgaande wint Wageningen aan kracht»! Treffend voorwaar is deze teekenende Wageningsche Wapenspreuk van toepassing op onze Landbouw- Hoogeschool; moge zij ook verder van toepassing blijven. Niet alleen voor onzen «Landbouw» doch ook voor ons Kadaster breekt thans eene nieuwe aera aan; nog slechts eene spanne tijd scheidt ons van het tijdstip, waarop ook de opleiding onzer landmeters aan de Wageningsche Hoogeschool zal worden toevertrouwd. Ook deze zoo lang gekoesterde wensch zal dus dra in vervulling gaan, ook den toekomstigen landmeter van het Kadaster wenkt thans eene hoopvolle toekomst en binnen korten tijd zal de hierbovenstaande lijst der leerkrachten aan de nieuwe Hoogeschool moeten worden aangevuld met de namen der kadas trale lectoren. Moge ook hier het beproefde «Vires acquirit eundo Vada» bewaarheid worden. T. Polêe.

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1918 | | pagina 11