vallen wordt aan hen, die niet zijn verschenen, gelegenheid gegeven om zich omtrent de grens uit te spreken, hetzij door er zich mede te vereenigen hetzij door de grens te betwisten. Worden er nu bezwaren ingediend, die door den landmeter niet kunnen worden opgeheven, dan wordt door hem eene nieuwe plaatselijke bijeenkomst uitgeschreven, waarbij natuurlijk alleen dan van de voorloopig vastgestelde grens kan worden afgeweken, indien alle opgeroepenen het eens zijn over eene nieuwe regeling der grens. Indien allen die bij de eerste plaatselijke opneming ontbraken, zich vereenigen met de voorloopig aangenomen grens dan is deze vastgesteld. Ik had reeds gelegenheid te spreken van het schitterend resul taat wat betreft het gehoor geven aan de oproepingen tot deel neming; de zoo juist besproken weggeblevenen moeten, zooals gezegd is, in de gelegenheid worden gesteld van hun zienswijze te doen blijken. Daartoe werden in de maand Juli j.l. verzonden 32 kennisgevingen. Van die 32 moesten er 10 gericht worden aan eigenaren van gronden buiten de gemeente Dieren gelegen, en die dus bij de grensregeling alleen waren opgeroepen voor dat gedeelte hunner grens, dat tegelijk gemeentegrens is; verder waren daarbij 5 adressen, die nu nóg evenals tijdens de oproeping voor de grensregeling onbekend zijn, vermoedelijk wegens vertrek naar Duitschland en van welke geadresseerden dus volstrekt niet vaststaat, dat ze niet zouden zijn verschenen, als de oproeping hen had bereikt. Feitelijk zijn er dus nog geen twintig vergeefsche oproepingen te boeken, en dan zijn er daaronder nog eenige aan een en dezelfde persoon wegens verspreid liggende eigendommen. Begin September waren intusschen reeds enkele verklaringen ingekomen, waarbij een voorloopig aangenomen grens werd goedgekeurd en deze dus vastgesteld, terwijl door ééne verklaring een betwiste grens werd omgezet in een vastgestelde. Met sprekende cijfers is u aangetoond: a. dat algemeen gehoor werd gegeven aan de oproepingen; b. dat algemeen werd medegewerkt tot de grensregeling zelf. Een succes, dat minder eenvoudig met cijfers is aan te toonen is, dat tengevolge van de grensregeling in de gemeente Dieren, geen enkel proces is ontstaan, wel het omgekeerde is het geval; T 14

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1918 | | pagina 122