36 want het aantal kadastrale perceelen van Dieren: 4250 is terug gebracht tot 1215 eigendomsperceelen. De onderverdeeling van het eigendom in cultuurperceelen wordt omschreven in de schattingskaart van zoodanig formaat, dat men een aantal ervan in eene leeren enveloppe in den jaszak kan steken. Elke kaart vertegenwoordigt een eigendomsperceel. Zij bevat: i°. Sectie, nommer, blad en ruit waaronder het eigendoms perceel op de plans bekend is, de vervallen perceelnommers, waaruit het eigendomsperceel is ontstaan, het artikel van den legger, het nommer van het proces-verbaal en van het veldwerk, waarbij de grenzen van het eigendomsperceel zijn vastgelegd en in geval van splitsing of vereepiging de nommers der nieuwe perceelen, waarin het vervallen perceel is overgegaan, zoodat deze kaarten, secties- en nommersgewijze gerangschikt, het reg. 71 vervangen. 20. De omschrijving der cultuurperceelen, op de plans door letters aangeduid. Is het eigendomsperceel niet in cultuurperceelen onderverdeeld, dan wordt alleen de grootte vermeld, en daarnaast of naast het totaal der grootte van de cultuurperceelen de belastbare waarde in honderden guldens. Extracten uit de schattingskaarten kunnen worden afgegeven. Zij zullen wel zelden gevraagd worden. Het publiek heeft alleen belang bij den inhoud van den legger. De letters der cultuur perceelen kunnen niet voldoen aan het voorschrift van art. 37 der notariswet om de perceelen in de akten te omschrijven door ver melding van gemeente, sectie en nommers. De naamkaarten, zuiver alphabethisch gerangschikt, verwijzen naar het leggerartikel en vervangen de naamlijst. Aan de drie seriën van kaarten wordt nog toegevoegd een zakboekje met eene lijst der artikelen in de volgorde der nommers van de leggerartikelen. Zij verwijst naar de secties en nommers der perceelen. Het dient: i°. Als controle op de boekingen ter bijhouding van het kadaster. 2°. Om gemakkelijk te kunnen nagaan of een artikel- of

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1918 | | pagina 36