37 schattingskaart verloren of verdwaald is en haar dan te vervangen door een nieuwe kaart. 3°. Als leidraad bij de periodieke herschattingen. Bjjhouding. De bijhouding van de ontworpen boekhouding wijkt in beginsel niet af van de bestaande. Alleen treedt het nommer van het eigendomsperceel in de plaats van het nommer van het cultuur perceel, dat, door een letter aangeduid, alleen voorkomt in de schattingskaart, den schattingstaat en op de hulpkaart. Het aantal bijgevoegde modellen is tot de noodzakelijke beperkt n.l. het leggerartikel, de schattingskaart en de lijst op de hulp- kaart. Ten behoeve van den druk is de doorhaling op de beide eerstgenoemde modellen vervangen door onderstreping. Artikelkaart. De ervaring heeft bewezen dat de boekhouding volgens den kadastralen legger deugdelijk en doeltreffend is. De aangebrachte wijzigingen raken dan ook meer den uiterlijken vorm dan het wezen en houden voorts verband met de vermeerdering van ruimte voor de vermelding van namen der gerechtigden. Worden alle eigendommen, op een artikelkaart vermeld, overgedragen, dan kan de nieuwe eigenaar onder den vervreemder worden geboekt met vermelding van zijnen titel. Men kan ook een nieuwe kaart op maken, indien zulks om de een of andere reden raadzaam voorkomt. Tusschen de omschrijving der afzonderlijke eigendommen op de keerzijde van de kaart en zoo noodig op vervolgbladen moet ruimte gereserveerd worden voor wijzigingen in de belast bare waarde tengevolge van periodieke of tusschentijdsche her schattingen. Van die ruimte kan nu tevens gebruik worden gemaakt om op een tweeden regel, onder de gewone omschrijving van een eigendomsperceel, aanteekeningen te stellen, die niet ge regeld voor elk eigendom noodig zijn en daarom geen afzonder lijke kolom behoeven, zooals: de rangorde (datum dagregister) van den titel met deel en nommer van het overschrijvingsregister, bij verkrijging door iemand die reeds een artikel in de gemeente heeft. Schattingskaart. Deze kaart vervangt het perceelenregister N 71 en vertegen woordigt de boekhouding van het fiscale kadaster. Zij dient tijdens

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1918 | | pagina 37