39 grondslag zou het «dienstjaar», als een overbodig geworden teeken van fiscale dienstbaarheid van het kadaster, door het kalenderjaar kunnen vervangen worden). Wijzigingen in de belastbare waarde door tusschentijdsche her schattingen worden uitsluitend door opmaking van schattingstaten bijgehouden. Hulpkaart. Wijziging in de indeeling van eigendomsperceelen wordt ge- kaarteerd en bijgewerkt op het bijblad. Voor de bijhouding der andere stellen plans van die wijziging, alsmede van wijzigingen in de indeeling van cultuurperceelen of in de platte grond van gebouwen wordt een hulpkaart opgemaakt. Ter bijhouding der schattingskaart dient de lijst op de hulpkaart. Daartoe kan het bestaande formulier worden gebezigd door enkele wijzigingen aan te brengen in de aanduiding der kolommen, (zie bijgevoegd model). Bij vernommering wordt in den regel voor elk nieuw nommer een nieuwe schattingskaart opgemaakt. Bevat echter een schattings kaart vele cultuurperceelen, die alle of nagenoeg alle zonder ver andering van letter onder een nieuw eigendomsnommer overgaan, dan kan, ter vermijding van overbodig schrijfwerk, die kaart voor het nieuwe nommer worden ingericht. Alsdan wordt op eene afzonderlijke kaart het hoofd met de verwijzing naar de oude en nieuwe nommers overgenomen en bij de vervallen schattings- kaarten gevoegd. De bijgevoegde modellen mogen blijken voldoende te zijn om den gang der bijhouding toe te lichten. Tot meer uitvoerige toelichting ben ik overigens gaarne bereid. Voor mededeeling van bedenkingen, van bezwaren, van voor stellen tot wijziging enz. houd ik mij aanbevolen. Het zal nog wel eenigen tijd duren, alvorens tot uitvoering van de ontworpen boekhouding kan worden overgegaan. Met het drukken der modellen zal worden gewacht totdat omtrent het lot van het wets ontwerp op de grondbelasting meer zekerheid is ontstaan. Van nuttige wenken, die kunnen leiden tot wijziging of aan vulling der ontworpen boekhouding, zal inmiddels een dankbaar gebruik worden gemaakt. I. Boer, Hz.

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1918 | | pagina 39