58 UIT DE PRACTIJK. Onder bovenstaanden titel stel ik me voor verschillende onder werpen uit de practijk, welke geacht kunnen worden daarvoor in aanmerking te komen, onder de aandacht te brengen van de collega's, die mogelijk weer op hun beurt onder hetzelfde hoofd hun ervaringen en bevindingen inzake de toepassing der kadastrale wetgeving en daarmee samenhangende wetten en bepalingen in dit tijdschrift zullen mededeelen of bespreken. Zooals algemeen bekend verondersteld mag worden, is men tegenwoordig o. a. bezig nieuwe voorschriften etc. te ontwerpen voor den kadastralen dienst in Nederlandsch-Indië, daarbij natuur lijk rekening houdende, zooveel als mogelijk is met de opgedane practijk inzake het Indische Kadasterwezen. Nu kan het misschien zijn nut hebben, dat de verschillende technici op dit gebied, de practijk-menschen, ook hun licht over deze materie doen schijnen, op de leemten wijzen in de bestaande wetgeving en de middelen aangeven ter verbetering aanvulling. Ook hier: du choc des opinions jaillit la vérité! I. Het komt meermalen in de practijk voor, dat door één der mede-erfgenamen een landmeterskennis wordt aangevraagd voor de overschrijving van zijn aandeel in den onverdeelden boedel op naam van den één of anderen kooper en in den regel wordt ook zonder verder commentaar een zoodanige landmeterskennis opgemaakt en afgegeven. Meer in het bijzonder heb ik het volgende geval, dat zich nog weieens voordoet, op het oog. Een Chinees sterft ab-intestato, aan zijn drie zoons o. ana latende een eigendomsperceel. Eén dier zoons nu vraagt aan den Gouvernements-Landmeter een landmeterskennis aan voor de overschrijving van zijn V3 onverdeeld aandeel in dat perceel ten name van zekeren kooper. Overgelegd worden: een certificaat van erfrecht, afgegeven door de betrokken Wees- en Boedelkamer; een verpondingsbiljet, waaruit blijkt, dat de verpondingsbelasting over het laatste semester

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1918 | | pagina 62