Sechsstellige Logarithmisch-Trigonometrische Tafeln»; als log. van nummer 470 wordt aldaar opgegeven: 672598, wat echter moet zijn: 672098, zooals reeds terstond blijkt bij verge lijking met den logarithmus van nummer 47 op de voorafgaande bladzijde. Het vreemde in dit geval is echter, dat de voorafgaande 12e (Stereotyp) uitgave (1895) deze fout niet bevat en de vraag rees derhalve, of de misstelling der 13e uitgave ook nog in latere op lagen voorkomt, of daarin wellicht reeds weder is verbeterd. Het bleek inderdaad, dat deze fout in de 14e uitgave (1904) reeds weder was hersteld, zoodat vermoedelijk de volgende uitgaven ook wel goed zullen zijn. Het ondermijnt wel ietwat het rotsvaste geloof in de betrouw baarheid onzer logarithmentafels, wanneer eene dergelijke fout nog op kan treden in eene 13e en dan nog wel stereotype uitgave, zoodat zelfs deze mooie vinding van onzen Leidenaar Johan Muller ons niet voor het plotselinge optreden van zulke fouten in latere uitgaven kan vrijwaren. Wellicht is door een of ander ongeval de (loodenj plaat beschadigd, welke ten behoeve van den lateren stereotypen herdruk het oorspronkelijke zetsel moest ver vangen, zoodat vernieuwing of aanvulling noodzakelijk werd, waarbij dan nog een foutje aan de aandacht van den corrector kan zijn ontsnapt. T. Polêe. BOEK A ANKONDIGING. Zakboekje voor Landmeten en Waterpassen door Prof. Ir. Hk. J. Heuvelink, Amsterdam, L. J, Veen, 1919. je druk. Van het handige boekje, dat als Bijlage Q» voor velen zoo dikwijls eene geschikte vraagbaak was, is thans door de goede zorgen van Prof. Heuvelink een derde druk verschenen. Door volledige omwerking van sommige hoofdstukken, bij voeging van belangrijke gedeelten en weglating van uitweidingen, welke in een zakboekje veilig kunnen worden gemist, is het Prof. Heuvelink gelukt een werkje samen te stellen, dat door velen gaarne zal worden geraadpleegd. Wij twijfelen dan ook niet, of ook deze derde druk zal zich spoedig in veler handen bevinden. T. Polêe. 102

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1919 | | pagina 102