REORGANISATIE VAN DEN KADASTRALEN DIENST. De «Commissie voor de Reorganisatie van den Kada- stralen Dienst», waarvan wij in de laatste aflevering van den vorigen jaargang van ons Tijdschrift op blz. 159 reeds melding maakten, onder opgave van de namen der leden, werd door Minister Treub ingesteld uit overweging, dat het wenschelijk is nader te worden ingelicht omtrent de wijze, waarop de kadastrale dienst zal moeten worden gereorganiseerd om te voldoen aan de eischen, waarvan de hoofdlijnen door de staatscommissie, ingesteld bij Koninklijk besluit van 30 Juli 1906, n°. 75, zijn aangegeven in het tweede gedeelte van haar verslag, bladz. 46 en volgende; aan deze Commissie werd opgedragen te onder zoeken in hoever de kadastrale dienst reorganisatie behoeft, ten einde de denkbeelden der bovengenoemde Staatscommissie tot uitvoering te kunnen brengen, in het bijzonder ten aanzien van: a. de werkzaamheden der landmeters voor particulieren (het opmaken van meetbrieven, van processen-verbaal van over eenkomsten van grensregeling en de aanwijzing ter plaatse van grenzen van kadastrale perceelen); b. de vaststelling van een tarief voor de onder a. bedoelde werkzaamheden c. het bijhouden in de kadastrale stukken van eigendoms overgangen, vestigingen van zakelijke rechten daaronder begrepen; d. het bijhouden van de grondslagen voor de regelmatige heffing van de grondbelasting e. de werkzaamheden voor de vernieuwing van het kadaster in verband met: i°. het door de Staatscommissie aangeboden ontwerp van wet op de grensregeling; 2°. de vraag of de belastingperceelen (afzonderlijk aan geduid) als onderdeel der eigendomsperceelen in een eigen domskadaster moeten worden opgenomen, of dat een afzonderlijk belastingkadaster naast het eigendomskadaster moet worden ingevoerd. De conclusies van haar onderzoek heeft de Commissie neer te leggen in een plan van organisatie van den dienst, waarin c. q. tevens kan worden opgenomen de wijze waarop het vernieuwde kadaster onder e bedoeld, geleidelijk kan worden ingevoerd. io4

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1919 | | pagina 104