i°5 De Commissie zal hare besluiten nemen bij meerderheid van stemmenin geval van staking van stemmen, zal de stem van den voorzitter beslissend zijn. Van den uitslag van haar onderzoek zal de Commissie een verslag uit brengen; de leden kunnen, in geval van verschillend inzicht, bij afzonderlijke nota's van hun gevoelen doen blijken. De Commissie heeft de besturen der Vereenigingen, welke rechtstreeks bij het Kadaster, de Hypotheken, de Grondbe lasting en het Grondcrediet zijn betrokken, uitgenoodigd hunne wenschen en inzichten betreffende de reorganisatie van den Kadastralen Dienst aan haar kenbaar te willen makendaaraan is door het bestuur onzer Vereeniging voldaan door middel van eene vrij uitvoerige Memorie, welke in November 1918 aan de Commissie werd aangeboden en waarin achtereenvolgens zijn behandeldde Centrale leiding van het dienstvak, de beteekenis van het dienstvak voor de gemeenschap en verder de wenschen betreffende het personeel. Kortheidshalve verwijzen wij hier naar den inhoud dezer. Memorie, waarvan een exemplaar werd toe gezonden aan de leden onzer Vereeniging. De wijze van samenstelling der Commissie staat ons borg, dat haar arbeid vruchtdragend kan zijn en dat bij hare beraadslagingen de wenschen en denkbeelden, door onze Vereeniging in het belang van den Kadastralen Dienst zoo lange jaren gekoesterd, weerklank en warme behartiging zullen vinden. T. POLÊE. VROUWELIJKE AMBTENAREN BIJ DE REGISTRATIE.. Bij aanschrijving d.d. 28 September 1918, N°. 119, Afd. Succ. en Personeel is door Minister de Vries aan de Directeuren der Registratie en Domeinen medegedeeld, dat er geen bezwaar be staat om vrouwelijke candidaten toe te laten tot het afleggen van het examen van Surnumerair der Registratie en Do meinen, evenmin als tegen eene latere bevordering dezer vrou welijke ambtenaren tot hoogeren rang. Hetzelfde geldt voor de benoeming tot Commies ter Directie en voor het examen, bedoeld in art. 22 van het Organisatiebesluit.

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1919 | | pagina 105