"9 gedaan en kan dit rijk bogen op den roem, in dit opzicht het best onderzochte gebied ter wereld te zijn. Teekenend is, dat het te Budapest heerschende «Volks-Com- missariaat» den aristocraat Eötvös huldigde als «groszen Arbeiter der internationalen Wissenschaft» en zijne zorgen wijdde aan de teraardebestelling van dezen «Toten der arbeitenden Gesellschaft.»1) Een groot geleerde en een beminnelijk mensch zijn in hem heengegaan. Zijn assche ruste in vrede. T. PoLÊE. DE OPLEIDING DER LANDMETERS IN PRUISEN EN BEIEREN. Aan het slot van ons artikel over de opleiding onzer toekomstige collega's aan de Landbouwhoogeschool te Wageningen in de laatste aflevering van ons tijdschrift deelden wij een en ander mede over de opleiding der landmeters in Bohemen en lieten daarop volgen het door Prof. Petrik ontworpen leerplan voor de opleiding dier landmeters aan de Technische Hoogeschool te Praag. Ter verdere vergelijking zullen wij thans nog een en ander mededeelen betreffende de opleiding der landmeters in Pruisen en Beieren. In Pruisen heeft sedert 1883 de geodetisch-cultuurtechnische opleiding der landmeters plaats aan de «Landwirtschaftliche Hoch- schule» te Berlijn en aan de «Landwirtschaftliche Akademie» te Poppelsdorf bij Bonn. De eerste is eene zelfstandige inrich ting, de laatste maakt deel uit van de Bonner Universiteit. Het 2 jarig leerplan (4 Semester) luidt aldus: a. GeodMsie. Praktische Geometrie Geodatische Rechenübungen Landesvermessung 3 3 2 LEHRGEBIET. Wochenstunden und Semester. So. Wi. So. Wi. 2 2 R. Schumann, Ibid.

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1919 | | pagina 119