De «Technische Hochschule» te München dateert van het jaar 1868; het «Geodatische Institut» dezer Hoogeschool werd reeds gesticht in 1844 door C. M. von Bauernfeind, destijds Professor aan de toenmalige Polytechnische School. De oude kern der instrumentenverzameling van dit instituut bestaat in hoofdzaak uit instrumenten afkomstig uit de door Georg von Reichenbach ge grondveste werkplaatsen van Trautgott Ertel en Zoon; indertijd zijn zij als modellen gebruikt voor de afbeeldingen voorkomende in de «Elemente der Vermessungskunde» van von Bauernfeind, een handboek, dat in zijne latere uitgaven ook menigeen der ouderen onder de Nederlandsche landmeters tot leidraad bij zijne studie heeft gediend. Langzamerhand onderging de instrumenten verzameling van dit instituut echter belangrijke uitbreiding. De eerste veldoefeningen der studeerenden hebben plaats in het Park en de straten in de omgeving van de hoogeschool; de grootere oefeningen worden gehouden in het Würmtal» ten I2Ó Wochenstunden. Winter- Sommer- LEH RGEB1ET. Semester. Vortr. Üb. Vortr. Üb. Allgemeine Acker- u. Pflanzenbauiehre mit Übungen im Bonitieren von Böden 4 I Agrikulturchemie (Pflanzenernahrung) 2 Plan- und Katasterzeichnen 4 4 Zeichnen Geodatischer Instrumente 2 32 21 Drittes Jahr. 2 Woche. Höhere Geodasie 4 Katastertechniek 3 8 3 10 Kartierungsübungen 4 4 Landwirtschaftliches Meliorationswesen 3 2 Wiesenbaukunde 2 Ingenieurbaukunde 4 4 Bayerisches Staatsrecht 3 Einführung in die Rechtslehre vom Grund- eigentum 2 28 28

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1919 | | pagina 126