3- Bildung einer Standesvertretung für alle deutschen Landmesser durch Errichtung einer Landmesserkammer, welche bei Neuordnung oder An- derungen des Vermessungswesens von Seiten der zustandigen Behörden ein Mitbestimmungsrecht haben müsse und namentlich für die Durch- führung nachstehender Forderungen einzutreten habe: a. Reifezeugnis einer Vollanstalt fiir das Studium der Landmesskunde, b. Verlegung des auf 6 Semester zu verlangernden Studiums an die technischen Hochschulen, c. Schaffen einer neuen Landmesserordnung, d. Unterstellung des Vermessungswesens unter die Reichsverwaltung, e. Schaffung einer Einheitskarte, Einrichtung van Kreisvermessungsamtern, g. Entlastung des wissenschaftlich vorgebildeten Landmesser von alien untergeordneten örtlichen und hauslichen vermessungs-technischen Arbeiten, deren Ausführung den Vermessungsassistenten unter Verantwottung des Landmessers zu übertragen ist. x) In vergaderingen te Hannover en Cassel werd op den voor grond gesteld, dat de Vakvereenigingen de eendracht onder de beroepsgenooten niet hebben bevorderd, doch integendeel aan de plaatselijke vereenigingen veel kwaad hebben gedaan, zoodat sommige daarvan vele leden verloren en andere zelfs geheel te niet gingen. In de Casseler Vergadering werd dan ook de wenschelijkheid betoogd der ontbinding van alle vakvereenigingen en nauwere aaneensluiting in een grooten bond. Rekening zal daarbij moeten worden gehouden met den thans bestaanden «Deutschen Geometer Verein», die zooals Oberlandmesser Hüser nog eens in herinnering bracht in 1871 werd gegrond vest met de nadrukkelijk op den voorgrond gestelde bedoeling om eenheid te brengen in het «Vermessungswesen» en vóór alles de opleiding van den Duitschen «Landmesser», «Feldmesser» en «Geometer» op wetenschappelijken grondslag te vestigen. Wel is dit einddoel in de sedert de oprichting verloopen 48 jaren niet bereikt, doch door zijne werkzaamheid en vooral door zijn tijd schrift heeft die «Verein» zeer veel nut gesticht. Ontbinding van den «Deutschen Geometer Verein» zou trouwens onder de huidige omstandigheden ook met groote moeielijkheden gepaard gaan, zoodat eene omvorming dezer Vereeniging tot het beoogde doel zal moeten leiden. 130 Zeitschr. f. Vermessungswesen, 1919, S. 91.

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1919 | | pagina 130