Tegenover de voorstellen, welke ten behoeve van deze reor ganisatie worden gedaan, staan de landmeters in Beieren echter op een ander standpunt dan die van vele andere Duitsche Staten steeds zal rekening moeten worden gehouden met de in Beieren bestaande toestanden. «Das ist nicht Engherzigheit und Eigen- brödelei, sondern bedeutet für uns in Bayern eine Lebens- und Daseinsfrage» Noch aan de D. G. V., noch aan het L. P. L. is het gelukt om bijv. in den grootsten Bondsstaat Pruisen de t-volle Mittelschul- und volle Hochschulbildung» te verwerven; de landmeters in Beieren bezitten dit alles echter reeds sedert tien tallen van jaren. Weinig interesseert den Beier de eisch eener algemeene reglementeering aller landmetersaangelegenheden en een algemeen «Vermarkungsgesetz»in Beieren heeft men reeds sedert bijna 20 jaren een nieuw «Abmarkungsgesetz», dat natuurlijk niet vrij is van gebreken, doch over het algemeen goed heeft voldaan; «auch sonst können wir in Bayern mit unseren Einrichtungen im grossen Ganzen wohl zufrieden sein. Aber wie wir uns nicht anmassen wollen, unsere bayerische Verhaltnisse den anderen Bundesstaaten als Muster aufzudrangen, ebenso wenig könnten wir dulden, dass ihre Güte lediglich zur Erreichen einer schematischen Gleichheit im Reiche herabgemindert würde». Van groote beteekenis voor het aanzien eener Vereeniging is verder de wetenschappelijke waarde van haar tijdschrift; voor de geheele nieuwe vereeniging behoort slechts een enkel tijdschrift te bestaan. Dit nieuwe tijdschrift wordt dan grooter van omvang en kan wekelijks verschijnen. Aan totnogtoe meer of minder verwaarloosdegebieden als Photographie, Kartographie, Photogrammetrie, Hoogere Geodesie, enz. kan dan de noodige aandacht worden geschonken. Onder de huidige omstandigheden zou het eene onverantwoordelijke weelde en verkwisting van grondstoffen zijn, wanneer iedere ver eeniging ook voortaan een eigen tijdschrift zou uitgeven. De kosten daarvan zijn gedurende de oorlogsjaren meer dan ver dubbeld. Daarom: «Fort mit dem «Landmesser», mit den würt- tembergischeri, badischen, bayerischen usw. ZeitschriftenAlle in Deutschland einschliesslich Deutsch-Oesterreich erscheinenden Fachzeitschriften, wie sie auch heissen mögen, sollen zusammen- i3i Zeitscbr. f. Vermessungswesen, 1919, S. 159.

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1919 | | pagina 131