!32' gelegt und in der Zeitschrift für Vermessungswesen vereinigt werden.» De artikelen in dit nieuwe tijdschrift zullen beter moeten worden betaald, daar de medewerkers zich anders allengs terug zullen trekken en hunne bijdragen zullen zenden aan andere tijdschriften. Ook de in de «Vereeniging» gehouden voordrachten zullen moeten worden gehonoreerd, zooals dat bij iedere groote Vereeniging ge bruikelijk is. Aan het hoofd der leiding van de dagelijksche aangele genheden der nieuwe Vereeniging zal een kundig vakman moeten staan met vaste bezoldiging, die geen andere betrekking vervult en zijne krachten dus geheel kan wijden aan deze omvangrijke taak. Een vereenigingsgebouw zal beschikbaar moeten zijn, ook ter huisvesting van de bibliotheek. Voor de uitgeleende werken zal door de leden een «Leihgebühr» behooren te worden be taald; de bibliotheek zal tevens moeten worden verrijkt met eene sKartensammlung», wat totnogtoe verzuimd is. Verder zal eene dienstwoning moeten worden gebouwd voor den dagelijkschen leider enz. enz. Wanneer de jaarlijksche bijdrage der leden wordt verhoogd tot bijv. 25 Mark, dan beschikt de nieuwe Vereeniging bij een ledental van ongeveer 6000 over een bedrag van ongeveer 150.000 Mark per jaar, «mit der sich schon etwas an- fangen laszt.» 2) Een en ander heeft ten gevolge gehad, dat den 22 en 23 Juni j.l. te Halle a. S. eene vergadering werd gehouden van den «Deut- schen Geometerverein» en het «Landesverband preuszi- scher Landmesservereine». Vertegenwoordigd waren 25 Ver- eenigingen, samen tellende 4583 leden. Behandeld werd het ontwerp- reglement voor de op te richten groote Vereeniging; vooraf werd de vraag besproken of in deze samenkomst de nieuwe'vereeniging reeds zou kunnen worden opgericht of dat de stichting ervan slechts zou kunnen worden voorbereid. Bij de bespreking bleek, dat de meerderheid niet gerechtigd was, reeds in deze vergadering tot de oprichting over te gaan. Op den voorgrond werd ook gesteld, dat er geen sprake is van eene nieuwe stichting, doch van eene reorganisatie der bestaande beroepsorganisaties, inzonderheid van Zeitschr. f. Vermessungswesen, 1919, S. 160. «Der Landmesser», 1919, S. 26,

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1919 | | pagina 132