133 den Deutschen Geometervereinde vergadering wenscht door eene toevoeging nadrukkelijk te doen uitkomen, dat de nieuwe vereeniging is voortgesproten uit den Deutschen Geometerverein. Bij de bespreking der voorgeslagen benamingen voor de nieuwe vereeniging verklaarden zich 4195 stemmen voor de benaming: «Deutscher Verein für Vermessungswesen». Om rekening te kunnen houden met plaatselijke belangen werd na langdurige bespreking met een meerderheid van 4369 stemmen vastgesteld: «Der Reichsverein gliedert sich in Gauvereine und Ortsgruppen, deren Mitglieder gleichzeitig Einzelmitglieder des Reichsvereins sind. Landesvereine können nach Bedarf gebildet werden.» (In Pruisen zal in het algemeen voor iedere provincie eene Gau-ver- eeniging worden gevormd). Bij de bespreking der aanstelling van eenen «hauptamtlich tatigen Vereins-Geschaftsführers», waarvoor slechts een vakgenoot zal kunnen worden gekozen, werden als «titel» in overweging gegeven: «Verbandsdirektor», «Syndicus», «Ge- schaftsführer» und «Geschaftsleiter.» De vergadering ver klaart zich voor laatstgenoemde benaming. Besloten wordt tot de uitgave van een tijdschrift voor de ge- heele D. V. V.; alle thans bestaande afzonderlijke tijdschriften zullen ophouden te bestaan. Verschillende benamingen voor dit nieuwe tijdschrift worden voorgeslagen, doch de vergadering verklaart zich voor het behoud van den titel van het huidige orgaan van den Deutschen Geometerverein, d. w. z. «Zeitschrift für Vermessungswesen». Vóór de sluiting der vergadering verklaarden zich schriftelijk en op grond hunner volmachten voor de toetreding tot de nieuwe D. V. V. 10 vereenigingen met 1448 leden. Naar aanleiding van eene vraag uit de vergadering werd besloten, dat de D. V. V. als gegrondvest zal gelden, zoodra 3000 leden zich zullen hebben aangemeld. De vaststelling van plaats en tijd der vestigingsvergadering zal aan den «Arbeitsausschusz» worden overgelaten. Een en ander uit de Satzung des Deutschen Ver eins für V ermessungswesen 1. Der „Deutsche Verein für Vermessungswesen" (D. V. V.), welcher

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1919 | | pagina 133